* Zarejestruj  * FAQ    * Szukaj   * Zaloguj 



Nazwa użytkownika:
Hasło:

Zapamiętaj mnie

Regulamin działu


Wzór tworzenia wątku:
[Wykonawca] - [Tytuł piosenki], ewentualnie [Użytkownik] - [piosenka autorska], [Wykonawca] - [Tytuł 1, Tytuł 2...]
Przykłady:
[Linkin Park] - [Numb], [Jaco91] - [Mój song], [Coma] - [System, Sierpień, Święta]

Wątki niezatytułowane według powyższego wzoru będą usuwane!



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 31 stycznia 2021, 01:32 
Offline

Dołączył(a): sobota, 20 listopada 2010, 22:50
Wiek: 37
Posty: 500

Online: 14d 20h 21m 26s
https://www.youtube.com/watch?v=RAX5244OoNw

Coś w innym stylu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 31 stycznia 2021, 14:53 
Offline

Dołączył(a): piątek, 18 września 2015, 16:46
Posty: 194

Online: 16d 22h 5s
GG: 0
Odsłuchałem całość, podoba mi się, jest elegancko.


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 31 stycznia 2021, 18:54 
Offline

Dołączył(a): sobota, 20 listopada 2010, 22:50
Wiek: 37
Posty: 500

Online: 14d 20h 21m 26s
niestety nie umiem tyle lat próbuje i nie umiem ogarnąć tych drobnych uchyleń od dźwięków.
Chyba się tego nigdy nie pozbędę.


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 31 stycznia 2021, 18:55 
Offline

Dołączył(a): sobota, 20 listopada 2010, 22:50
Wiek: 37
Posty: 500

Online: 14d 20h 21m 26s
niestety nie umiem tyle lat próbuje i nie umiem ogarnąć tych drobnych uchyleń od dźwięków.
Chyba się tego nigdy nie pozbędę.


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 14 lutego 2021, 18:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 20 lipca 2016, 23:11
Posty: 315

Online: 19d 1h 10m 54s
GG: 0
Zacznę od wymowy. Ty wiesz, że lubię Twój angielski, więc nie będę chwalił, tylko skupię się na sugestiach. Przeszkadzała mi wymowa dwóch słów, które często się tu przewijały: THOUSAND i PARADISE. W thousand przeszkadza wymowa TH, bo śpiewasz to jak T. W paradise przeszkadza wymowa pierwszego A. Ta głoska tak nie brzmi. W zapisie IPA paradise to "pæ.ɹə.daɪs". Temu pierwszemu A jest bliżej do E niż do A. Jakbyś zaspiewał "peradajs", byłbyś łatwiej zrozumiany niż z "paradajs", choć oczywiście należy zaśpiewać głoskę æ. Posłuchaj sobie "Paradise" Coldplay, tam to słowo pada milion razy :D

Głosowo jest fajnie. Gdy zacząłeś w tych niskich rejestrach, to trochę nie było polotu, ale potem się rozkręciło. Momentami aż mi nóżka chciała potupać do rytmu :) Ale nie jest to Twoje najlepsze nagranie, stać Cię na więcej.


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 15 lutego 2021, 21:18 
Offline

Dołączył(a): sobota, 20 listopada 2010, 22:50
Wiek: 37
Posty: 500

Online: 14d 20h 21m 26s
No zgodzę się że nie jest. Bo muszę poćwiczyć. To były pierwsze próby. Zgadzam się ze wszystkim co tu napisałeś więc postaram się poprawić. ;) Co do niskich rejestrów. To to jest u mnie trudna sprawa. Bo mój głos lubi te rejestry ale mój głos nie ma gabarytu do nich. I dostęp do tych nut jest ograniczony. Postaram się bardziej. Wkrótce :) Dziękuje za wszelkie porady. I Ciesze się że się podobało :). Ogólnie też chciałem powiedzieć że znalazłem przyczynę mikrofałszu w moim głosie. I już nad tym też pracuję. I możliwe że uda mi się to wyeliminować. Pozdrawam i do usłyszenia ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 15 lutego 2021, 21:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 20 lipca 2016, 23:11
Posty: 315

Online: 19d 1h 10m 54s
GG: 0
I jakaż to ta odnaleziona przyczyna mikrofałszów?


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: wtorek, 16 lutego 2021, 19:28 
Offline

Dołączył(a): sobota, 20 listopada 2010, 22:50
Wiek: 37
Posty: 500

Online: 14d 20h 21m 26s
Kilka.
- za krótkie rozgrzewki lub źle dobrane do rzeczy które chcę śpiewać.
- za duża eksploatacja. i za krótki przed nią odpoczynek.
- niektóre rzeczy które robię mocno obciążają głos tzeba dłużej odpoczywać/

Wiem że pewnie ktoś mi napiszę że jak coś się robi dobrze to nie powinno robić szkód albo obciążać głosu
Ale ja uważam że to nieprawda... Jak wielu nauczycieli w internecie jak i Ci co śpiewają zawodowo których poznałem.
Są limity co do śpiewania pewnymi technikami i trzeba się znać i wiedzieć jak co robić.

- i ostatnia przyczyna zróżnicowanie używania głosu.
Śpiewam od góry do dołu używam całej skali głosu. Nie należe do osób śpiewających w 1 wygodnym dla głosu rejestrze. Dlatego głos nie może się dobrze ustawić.

Mam coś takiego że mój głos zmienia skalę ma tendencje do spadków w dól. I to powoduję destabilizację głosu.
Kiedy mój głos jest w pełni wypoczęty. Fałszuje jest słaby i brzmi amatorsko. Dopieo po aż 40 minutach rozgzewki i przygotowaniach jestem w stanie śpiewać czysto... Oczywiście nigdy to ine będzie IDEALNIE ale jest na tyle dobrze że w jakimś studiu bym zaśpiewał już bez większej obróbki.

No i generalnie rozmawiałem z takim gościem co uczy w MDKU. I stwierdził tak jak wsumie sam kiedyś się zastanawiałem. Że mój typ głosu nie ma tendencji Tenorowych tylko Barytonowe. I powiedział że będzie mi się wygodniej śpiewać jak nie będę rozważniej używał dźwięków z najwyższego rejestru. Mój głos jest bardzo jasny i dźwięczny ale mam mały trakt głosowy przez co barwa głosu w brzmieniu pzypomina Tenora. Powiedział mi też że mówie na bardzo niskich dźwiękach. Poprosił mnię żebym zaśpiewał coś w rejestrach niższych bardziej wygodnych. Wieć zaśpiewałem mu SWAY w wersji Bubla. No i stwierdził, że to są bardziej przyjazne mi rejony jeśli chodzi o śpiewanie. I w tych rejestrach nie będe za bardzo nadwyrężał głosu. I sposób w jaki śpiewam góry jest bardzo wyczerpującu i zawsze po nim będe fałszował jeśli za długo będę tak śpiewał i odpowiednio nie dobiorę przerw....

Taką opinie usłyszałem od specjalisty.


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: wtorek, 16 lutego 2021, 20:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 20 lipca 2016, 23:11
Posty: 315

Online: 19d 1h 10m 54s
GG: 0
Wiesz, ja osobiście nie wierzę w specjalistów w niemal żadnej dziedzinie. Taki ze mnie arogancki miś. Bo specjaliści niemal każdej dziedziny się nawzajem krytykują, prawie nigdzie nie ma konsensusu.

Moim zdaniem warto pokatować jakąś ulubioną piosenkę przez kilka dni w różnych tonacjach i w ten sposób szukać swojej. Moi nauczyciele zwykle kazali mi śpiewać wyżej niż ja chciałem, było mi w tak wysokich rejestrach niewygodnie. Ale inni znowu kazali mi śpiewać niżej. Nie ma tu "wiedzy", jest tylko opinia. Wiem tyle, że u większości facetów głos odrobinę ponad strefą komfortu brzmi lepiej. Niektórzy śpiewają w swojej naturalnej średnicy i brzmią nudno, nie chce się ich słuchać, bo głos nie ma w sobie za grosz dramatyzmu. Może nagraj jakiś utworek w trzech różnych tonacjach i razem się pozastanawiamy gdzie jest najlepiej?


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: wtorek, 16 lutego 2021, 21:40 
Offline

Dołączył(a): sobota, 20 listopada 2010, 22:50
Wiek: 37
Posty: 500

Online: 14d 20h 21m 26s
Wiesz co tak rozmawiałem z nim i gadał z sensem. Powiedział mi moje mocne słabe strony i swoje zdanie wyraził. Wiesz każdy jest inny wiadomo że trzeba wziąc sprawy w swoje ręce.

Ale uważam że ma racje co do niektórych rzeczy. A przede wszystkim do tego że trzeba dobrze przygotować głos.
Ja też wiem że mogę zaśpiewać wiele rzeczy w różnych tonacjach. Ale trzeba znać swój głos i wiedzieć kiedy na co jest gotowy...

Zaśpiewam takie coś może nawet jutro.

Generalnie większośc wokalistów nie chce śpiewać w wielu technikach albo rejestrach. Bo się poprostu boją albo nie chcą bo nie czują potrzeby... A raperzy to najgorzej. Fajna nawijka fajne mają głosy większośc z nich. A kurde Rapowanie w harmoni tak fajnie brzmi a żaden nie umie tego zrobić ;)


Góra
 Zobacz profil  
 

Drukuj 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

 * Zarejestruj  * FAQ    * Szukaj   * Zaloguj 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2010 & SEO Group
TMOL Style by NinhAnh Update by Luzaki.org