* Zarejestruj  * FAQ    * Szukaj   * Zaloguj 



Nazwa użytkownika:
Hasło:

Zapamiętaj mnie

Regulamin działu


Wzór tworzenia wątku:
[Wykonawca] - [Tytuł piosenki], ewentualnie [Użytkownik] - [piosenka autorska], [Wykonawca] - [Tytuł 1, Tytuł 2...]
Przykłady:
[Linkin Park] - [Numb], [Jaco91] - [Mój song], [Coma] - [System, Sierpień, Święta]

Wątki niezatytułowane według powyższego wzoru będą usuwane!



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
 
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 31 stycznia 2018, 23:00 
Offline

Dołączył(a): poniedziałek, 12 czerwca 2017, 20:19
Posty: 13

Online: 22h 25m 2s
GG: 0
Po kilku miesiącach ćwiczeń i zrozumienia podstaw, wiem już jak rozjaśnić czy przyciemnić głos. Podparcie jest rzeczą naturalną, wiem jak można ustawić nagłośnię, oraz krtań.

Problem jest jednak innej natury, nie potrafię dobrać ustawienia i zachować stabilności.
Piosenka na której nie muszę się skupiać na tym czy użyć mix czy belting. Że nie jest idealnie, to dobrze wiem. Prosiłbym jednak o jakieś trafne porady.

https://www.smule.com/p/1001884360_1971592146

Z góry dziękuję za uwagę


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 1 lutego 2018, 11:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 29 stycznia 2018, 08:48
Posty: 39

Lokalizacja: Zielona Góra
Online: 1d 4h 52m 4s
GG: 0
nie jestem autorytetem ale wydaje mi się, że robisz to co ja kiedyś robiłem, że próbujesz zrobić swój głos niższym niż faktycznie jest. piszesz o ustawieniu krtani, więc wiesz o co chodzi, ale chyba nie wprowadzasz tego w życie.

Druga sprawa, której też się nauczyłem po wielu, wielu latach - każdy dźwięk jest tak samo ważny. Te wysokie długie jak i te krótkie spójniki, zaimki, przednutki. początek frazy zakończenie tak samo ważne jak ten wielki emocjonalny środek. ćwicz krótkie frazy, podziel sobie na krótkie fragmenty i ćwicz po kolei aż będziesz miał kontrolę nad pierwszym dźwiękiem.

Co zrobić, żeby te góry były stabilne i czyste nie będę ci tłumaczył, bo chyba wiesz (piszesz o podparciu), kwestia ćwiczenia

Nie wiem czy pomogłem, ale powodzenia


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 1 lutego 2018, 11:55 
Offline

Dołączył(a): poniedziałek, 12 czerwca 2017, 20:19
Posty: 13

Online: 22h 25m 2s
GG: 0
Dziękuję Jarku za odpowiedź,

Jeżeli chodzi o ustawienie, to celowo wybrałem takie ustawienie, żeby uzyskać mocniejsze brzmienie. Jak wcześniej opisałem, wszędzie są poradniki jak ustawiać krtań, nagłośnie itp, co jest łatwe do wyćwiczenia. Jeżeli jednak chodzi o uzyskanie dobrego brzmienia, wiedza ta mi jednak nie wystarcza.

Jeżeli chodzi o znaczenie każdego dźwięku, bardzo dziękuję za podpowiedź. Faktycznie zauważyłem rozbieżności.

Czy jest ktoś w stanie polecić jakieś dobre ćwiczenia i odnieść się do fragmentu?


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 1 lutego 2018, 23:53 
Offline

Dołączył(a): wtorek, 5 kwietnia 2011, 22:40
Wiek: 33
Posty: 630

Lokalizacja: United Kingdom.
Online: 116d 14h 40m 34s
GG: 0
Nie do konca czysto, czasami nie konczysz fraz. Pamietaj o plynnym legato.

_________________
Lowest tenor.


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: piątek, 2 lutego 2018, 13:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 20 lipca 2016, 23:11
Posty: 315

Online: 19d 1h 10m 54s
GG: 0
Słychać, że starasz się kopiować Eltona Johna kropka w kropkę, czyli masz pamięć muzyczną. Ta pamięć to dobry znak, choć samo kopiowanie to nie jest oczywiście szczyt ambicji wokalisty. Całość niestety nie brzmi dobrze, bo masz jeszcze niewytrenowany aparat. Jest dużo fałszu, gubisz też rytm. Na tym tle Twój angielski wypada nawet nieźle, masz predyspozycje do dobrej wymowy. Nawet wybaczam pomyłkę z pierwszym słowem piosenki, gdzie zamiast there's zaśpiewałeś first :) Całość brzmi źle, ale nie tragicznie. Myślę jednak, że to zasługa przesadzonego pogłosu, który tłumi wokalne błędy. Wyślij coś jeszcze, ale zmniejsz pogłos.


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: piątek, 2 lutego 2018, 14:36 
Offline

Dołączył(a): poniedziałek, 12 czerwca 2017, 20:19
Posty: 13

Online: 22h 25m 2s
GG: 0
Dziękuję chłopaki za ocenę.

@Arts - jeżeli chodzi o płynne legato to myślę, że to może być ta sama przyczyna co ze stabilnością dźwięku.

@Bear - to przyciemnienie głosu żeby skopiować Eltona, to był faktycznie zły pomysł. Jeżeli chodzi o fałsze i o rytm, zauważyłem, że podkład mam zbyt cicho gdy śpiewam i to może też trochę utrudniać sprawę. Jednak faktycznie swoją przygodę z wokalem na porządnie zacząłem około roku temu, w dodatku uczę się sam. Praktycznie wszystko mam do poprawy.

Macie jakiś pomysł, jakie ćwiczenia powinienem stosować żeby poprawić cokolwiek z tych rzeczy?

https://www.smule.com/p/1001884360_1975472270 - tutaj standardowe ustawienie i minimum pogłosu


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: piątek, 2 lutego 2018, 15:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 20 lipca 2016, 23:11
Posty: 315

Online: 19d 1h 10m 54s
GG: 0
No i miałem rację - mniejszy pogłos już nie jest tak litościwy i wokal staje się praktycznie nie do słuchania, bo ze świecą szukać tu porządnie wyśpiewanych dźwięków.

Mówiąc o kopiowaniu Eltona miałem na myśli nie tyle przyciemnianie, co interpretację i frazowanie. Na początek takie kopiowanie nie jest złym pomysłem, byle nie weszło w nawyk. Jakie ćwiczenia? Dla Ciebie każde ćwiczenia przyniosą korzyść, ale na tym etapie skupiłbym się na słuchu. Fajnie, że się zainteresowałeś śpiewaniem, bo masz ładny głos.


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: sobota, 3 lutego 2018, 07:14 
Offline

Dołączył(a): wtorek, 5 kwietnia 2011, 22:40
Wiek: 33
Posty: 630

Lokalizacja: United Kingdom.
Online: 116d 14h 40m 34s
GG: 0
Legato ma byc swobodne, a nie powodowac spiny. Teraz w miare slychac Twoj wokal. W ogole nie konczysz spiewac koncowek, musisz tez nad tym popracowac. Anyways, barwa jest ok

_________________
Lowest tenor.


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 5 lutego 2018, 20:06 
Offline

Dołączył(a): poniedziałek, 12 czerwca 2017, 20:19
Posty: 13

Online: 22h 25m 2s
GG: 0
Żeby nie iść w ślady Jaśminowego lwa, tutaj następny cover. https://www.smule.com/p/1001884360_1983598491
- bez zbędnych efektów (jeżeli chodzi o pomoc w nauce wokalu)

Chodzi mi o refren. Nie mam pojęcia co zrobić żeby te górki fajnie rezonowały (żeby pozbyć się tego jęczącego falsetu).

Arts - z końcówkami chodzi Ci o wymawianie ostatnich spółgłosek, czy wybrzmiewanie samogłosek w końcówkach. Nie do końca rozumiem.

Każda rada będzie dla mnie jak złoto. Z racji początku przygody z wokalem nie wszystko jednak rozumiem i wiem jak się zabrać. Więc proszę o wyrozumiałość :)

Dziękuje wszystkim za chęć pomocy, w dobie tych wszystkich poradników samemu można krążyć w kółko bez końca.


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 5 lutego 2018, 23:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 20 lipca 2016, 23:11
Posty: 315

Online: 19d 1h 10m 54s
GG: 0
Masz tu fragmenty, gdzie brzmisz bardzo przyzwoicie, a są takie, że nie da się słuchać. Musisz po prostu przyzwyczaić się fizycznie do śpiewania, żeby energia szła w odczuwanie, a nie w obmyślanie strategii trafiania w dźwięki. Nie bardzo wiem co Ci na ten moment poradzić, bo jesteś na dobrej drodze. Rób to co robisz i wróć za jakiś czas z kolejnym nagraniem.


Góra
 Zobacz profil  
 

Drukuj 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

 * Zarejestruj  * FAQ    * Szukaj   * Zaloguj 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2010 & SEO Group
TMOL Style by NinhAnh Update by Luzaki.org