* Zarejestruj  * FAQ    * Szukaj   * Zaloguj 



Nazwa użytkownika:
Hasło:

Zapamiętaj mnie


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 
Nieprzeczytany postNapisane: piątek, 19 stycznia 2018, 21:49 
Offline

Dołączył(a): piątek, 19 stycznia 2018, 21:40
Posty: 4

Online: 1h 53m 56s
GG: 0
Witam chciałbym się dowiedzieć jak mogę nauczyć się ładnie śpiewać nie mając ani talentu ani ładnego głosu :/, ale za to mam dobry słuch muzyczny tylko jest jeden problem mój głos jest strasznie dziecięcy i w dodatku mam chrypko wata barwę głosu, a tak od nie całych kilku miesięcy dopiero śpiewam nawet rok nie minął bardzo proszę o pomoc pytałem na większości forum, ale ludzie tylko pisali, że niestety trzeba mieć talent, ale myślę, że to jest nie prawda to z tym talentem w końcu to się z czegoś musi brać to tak samo jak bym nie mógł grać w piłkę dobrze bo nie mam talentu ani dobrze rysować pisać czy też malować, ale za to potrafię się bardzo głośno drzeć i w ogóle mnie nie boli gardło ciekawe. Tylko jest jeden problem, że ja nie wiem od czego w ogóle mam zacząć od razu jadę z grubej rury jak to się mówi czyli po prostu śpiewam, ale powiem jedną ciekawostkę tylko na samym samym początku mnie zabolało gardło jak zacząłem śpiewać, a potem nagle ten ból zaczął ustawać i stawał się co raz mniejszy czy to normalne również proszę o pomoc z góry dzięki.


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: sobota, 20 stycznia 2018, 21:22 
Offline

Dołączył(a): wtorek, 5 kwietnia 2011, 22:40
Wiek: 33
Posty: 630

Lokalizacja: United Kingdom.
Online: 116d 14h 40m 34s
GG: 0
Ile masz lat? Pierw to pokaz jakas probke, zeby cokolwiek oceniac, bp inaczej nic nie zrobimy. Nie ma czegos takiego, ze nie masz talent. Jak chcesz spiewac to sie nauczysz i tyle. Tym bardziej ze jak masz dobry sluch to juz pojdzie z gorki. Tylko niestety, ale musisz uwierzyc w siebie. Kazdy tak zaczynal.

_________________
Lowest tenor.


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 21 stycznia 2018, 15:52 
Offline

Dołączył(a): niedziela, 21 stycznia 2018, 12:50
Posty: 4

Online: 2h 16m 34s
GG: 0
Ja podłączam się do tego pytania. Kocham śpiewać, a jakoś tak słabo mi to wychodzi (zresztą stworzyłem podobny wątek, tylko że w innej kategorii; przy okazji dodałem nagranie, żeby ocenić czy da się coś zrobić)
Chciałem zapisać się na lekcje, ale nie wiem czy to ma sens :/


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 21 stycznia 2018, 18:30 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 13 czerwca 2011, 21:19
Wiek: 32
Posty: 1868

Online: 186d 12h 51m 21s
Talent to tak naprawdę szybkość uczenia się. Jedni łapią pewne rzeczy szybciej, inni wolniej. Nie ma co się ograniczać i zakładać na samym starcie, że się ma talent lub nie.

Praca z głosem to szereg dosyć złożonych czynności. Trzeba pracować nad emisją głosu, robić ćwiczenia, rozwijać słuch muzyczny. No a przede wszystkim wyrobić sobie nawyk, że codziennie trzeba ćwiczyć.

_________________
Lekcje śpiewu przez Skype! (kontakt: prywatna wiadomość)


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 21 stycznia 2018, 19:46 
Offline

Dołączył(a): niedziela, 21 stycznia 2018, 12:50
Posty: 4

Online: 2h 16m 34s
GG: 0
Więc pozwólcie, że o coś zapytam, ponieważ ciągle chodzi mi to po głowie. Czyli wystarczy ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć, żeby nawet z ohydnego, nieumiejętnego i "niesłuchalnego" głosu wyrobić w miarę ładny śpiew? Nawet jeśli czyjaś barwa głosu nie ma za dużego potencjału? Bo próbuję wmówić to sobie cały czas, ale sam nie wiem czy to prawda.


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 21 stycznia 2018, 21:06 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 13 czerwca 2011, 21:19
Wiek: 32
Posty: 1868

Online: 186d 12h 51m 21s
W skrócie mówiąc - tak. Generalnie nie ma czegoś takiego jak naturalnie brzydka barwa. To są duże skróty myślowe. Ładny głos to taki głos, który jest poprawnie używany. Jak emisja nie jest poprawna, głos jest pozbawiony dźwięczności to nie ma prawa być przyjemny w odbiorze. Świadoma i regularna praca zawsze przynosi efekty.

_________________
Lekcje śpiewu przez Skype! (kontakt: prywatna wiadomość)


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 21 stycznia 2018, 21:58 
Offline

Dołączył(a): piątek, 19 stycznia 2018, 21:40
Posty: 4

Online: 1h 53m 56s
GG: 0
Ok dziękuję, że ktoś w końcu raczył mi normalnie odpowiedzieć, a nie że śpiewu nie da się nauczyć jak nie masz talentu nwm co tym ludziom się ubzduralo, a co do próbki mojego głosu to nwm jak to mam tutaj wstawić jestem tutaj nowy, a mam jeszcze pytanko do cb Nashville, bo masz napisane lekcję śpiewu przez Skypa chciałem zapytać jak to wygląda i czy jak mam małą skalę głosu, bo byłem kiedyś na zajęciach ze śpiewu, ale pani złamała nogę i niestety musiała pójść na zwolnienie lekarskie, a co do mojej skali głosu to wiem tylko tyle, ze potrafię wydać z siebie tylko 5 nut bardzo chciałabym umieć śpiewać 4 oktawowym głosem ja odrazu zacząłem sobie słuchać muzyki po angielsku i po japońsku na początku tekstów piosenek nie było mi łatwo zapamiętać żeby zaśpiewać to tak wszystko dobrze jeszcze mi nie wszystko dobrze wychodzi jak śpiewam, ale jest lepiej, a wystarczyły mi tylko 2 albo 3 miesiące czasu na nauczenie się tego przynajmniej większości. Chciałbym się dowiedzieć jak wyglądają te lekcje śpiewu na Skype i czy w ogóle jest sens uczenia się tego skoro nie mam ładnej barwy głosu, a mam tylko słuch muzyczny bardzo proszę o pomoc bo ja sam już nwm czy chcę śpiewać czy nie bo nwm czy coś ze mnie może być jak będę się bardzo starał :(?


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 21 stycznia 2018, 22:05 
Offline

Dołączył(a): wtorek, 5 kwietnia 2011, 22:40
Wiek: 33
Posty: 630

Lokalizacja: United Kingdom.
Online: 116d 14h 40m 34s
GG: 0
Spiewanie w 4 oktawach to nie jest jakis wymog, zeby spiewac zajebiscie, wystarczy ze jak opanujesz to co masz to sam zobaczysz.

_________________
Lowest tenor.


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 21 stycznia 2018, 23:53 
Offline

Dołączył(a): piątek, 19 stycznia 2018, 21:40
Posty: 4

Online: 1h 53m 56s
GG: 0
Jak by co mam 17 lat, a właściwie prawie 18 które będę miał w tym roku w marcu ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 21 stycznia 2018, 23:53 
Offline

Dołączył(a): piątek, 19 stycznia 2018, 21:40
Posty: 4

Online: 1h 53m 56s
GG: 0
Jak by co mam 17 lat, a właściwie prawie 18 które będę miał w tym roku w marcu ;)


Góra
 Zobacz profil  
 

Drukuj 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

 * Zarejestruj  * FAQ    * Szukaj   * Zaloguj 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2010 & SEO Group
TMOL Style by NinhAnh Update by Luzaki.org