* Zarejestruj  * FAQ    * Szukaj   * Zaloguj 



Nazwa użytkownika:
Hasło:

Zapamiętaj mnie

Regulamin działu


Tutaj możesz zapytać o konkretną kwestię techniki wokalnej. Najlepiej wraz z pytaniem zamieścić próbkę ukazującą problem.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 
Nieprzeczytany postNapisane: wtorek, 8 stycznia 2013, 15:36 
Offline

Dołączył(a): wtorek, 8 stycznia 2013, 15:19
Posty: 3

Online: 9h 55m 56s
GG: 0
Witam
Mam pewien problem, mianowicie około 5 lat temu, słuchałem ciężkich metalowych zespołów z growlem i screamo. Bardzo chciałem się nauczyć tej techniki bez pomocy żadnego nauczyciela. Odkryłem własny "scream", który wydobywa się bardzo ściskając gardło i wydobywając powietrze przy dołożeniu odrobiny normalnego głosu. Po pewnym czasie (około 3 lata) dowiedziałem się, że jest to nieprawidłowe i mogłem sobie bardzo zniszczyć struny głosowe. Teraz mój głos nawet przy normalnej mowie "trzeszczy" oraz jest tak dziwnie ostry. Przez ostatni rok starałem się nauczyć growlu już prawdiłową techniką w oparciu o filmiki na youtubie , ale to pogorszyło sprawę.
Mógłby ktoś zdiagnozować ten przypadek i napisać jak ewentualnie zregenerować gardło? Mam 17 lat, więc może by sie coś poradziło.


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: wtorek, 8 stycznia 2013, 21:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 25 stycznia 2010, 20:29
Posty: 671

Lokalizacja: Warszawa
Online: 29d 16h 15m 1s
d0nkamill0 napisał(a):
Witam
Mógłby ktoś zdiagnozować ten przypadek i napisać jak ewentualnie zregenerować gardło? Mam 17 lat, więc może by sie coś poradziło.



Idź do laryngologa. Moim zdaniem w tym wieku jeszcze Twój organizm ulega zmianie, więc i głos się zmienia. Nie sądzę byś sobie cokolwiek uszkodził. Lekarz oblooka wiązadła głosowe i powie czy wszystko jest cool.

_________________
http://rockowespiewanie.blogspot.com/
http://www.youtube.com/hushpl


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: wtorek, 8 stycznia 2013, 21:49 
Offline

Dołączył(a): sobota, 23 czerwca 2012, 10:26
Posty: 66

Online: 2d 21h 53m 28s
GG: 0
acaria napisał(a):
d0nkamill0 napisał(a):
Witam
Mógłby ktoś zdiagnozować ten przypadek i napisać jak ewentualnie zregenerować gardło? Mam 17 lat, więc może by sie coś poradziło.



Idź do laryngologa. Moim zdaniem w tym wieku jeszcze Twój organizm ulega zmianie, więc i głos się zmienia. Nie sądzę byś sobie cokolwiek uszkodził. Lekarz oblooka wiązadła głosowe i powie czy wszystko jest cool.

Albo jeszcze lepiej do foniatry. Nawet foniatra zagląda takim wziernikiem do krtani i dopiero na tej podstawie diagnozuje, więc nie wiem jakim cudem na forum na odległość ktoś miałby to zrobić.


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 9 stycznia 2013, 00:14 
Offline

Dołączył(a): wtorek, 8 stycznia 2013, 15:19
Posty: 3

Online: 9h 55m 56s
GG: 0
Zauważyłem, że ludzie jak mówią albo śpiewają krtań im się nie rusza. A ja jak mówię albo chociaż troszeczkę wyżej zaśpiewam to mi się ściska gardło ( co widać na gołe oko). Więc to może przez to i przydałyby się jakieś ćwiczenia je rozluźniające.


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 9 stycznia 2013, 00:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 27 lipca 2012, 22:04
Wiek: 37
Posty: 322

Lokalizacja: Lechistan/Mazowsze
Online: 17d 17h 3m 12s
GG: 0
Krtań chodzi w górę i w dół w zależności od wysokości dźwięku.

_________________
Bohemian Rhapsody #1 Forever


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 9 stycznia 2013, 22:01 
Offline

Dołączył(a): wtorek, 8 stycznia 2013, 15:19
Posty: 3

Online: 9h 55m 56s
GG: 0
Niemniej jednak mógłby ktoś podać jakieś specjalne ćwiczenia na rozluźnienie gardła? :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 10 stycznia 2013, 00:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 czerwca 2011, 18:18
Posty: 1009

Online: 30d 22h 47m 17s
GG: 0
na rozluznienie gardła podparcie - poczytaj temat o podparciu, rozgladnij sie po innych tematach, wszystko jest mowione na bierząco, albo wrzuć próbkę jeśli chcesz jakiś konkretnych porad pod siebie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: piątek, 11 stycznia 2013, 13:24 
Offline

Dołączył(a): niedziela, 4 listopada 2012, 21:52
Posty: 28

Online: 1d 18h 48m 56s
GG: 0
strzelam (na slepo) ze po kazdym twoim wystepie lub probie nastepnego dnia z ledwoscia mowiles prawda :D

ja akurat trzymama sie tych osyrych technik spiewania juz ponad rok nie powiem ci ze sa one jakies super profesjonalne ale poza lekka chrypka w trakcie plus suchoscia i dyskomfortem nie zauwazylem u siebie zadnych objawow nigdy

na poczatku gdy dopieo zaczynalem mialem takie zjawisko np nie moglem z siebie wydobyc takeigo wysokiego melodyjnego A jakby mi "urywalo" ten element glosu obecnie juz tak nie mam

przy czym ja krzycze dosc naturalnie jest to poprostu moj wlasny glos przeciagniety az do takiego gwizdzacego wrzasku bez zadnego przesadnego sciskania gardla czy cos krtan i gardlo mam ulozone mniej wiecej jak podczas poteznego kichniecia (kaszlniecia) dla porownania gdybys chcial wyciagnac z siebie taki niemal operowy pisk AAAA to chyba nawet tak samo by to wszystko bylo w gardle "nastawione" z tym ze dochodza typowe dla krzyku trzaski i charkoty

plus nie pije nie pale i nie naduzywam tego to tez jest warte zauwazenia

raz tylko mialem po woodstoc efekt "zmeczenia" gardla podobny do tego u nauczycieli ale przeszlo szybko z tym ze wtedy przeginalem


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: piątek, 11 stycznia 2013, 14:46 
Offline

Dołączył(a): sobota, 16 czerwca 2012, 21:06
Posty: 161

Online: 6d 1h 30m 44s
GG: 0
Po pierwsze trzeba ogarnąć podparcie, twang i nic na siłę, musisz mieć luz i jeśli występuje u cb uczucie zmęczenia to przerwij i zacznij od nowa, jeśli nic to nie da to musisz zastanowić się nad tym co źle robisz :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: piątek, 11 stycznia 2013, 17:26 
Offline

Dołączył(a): niedziela, 4 listopada 2012, 21:52
Posty: 28

Online: 1d 18h 48m 56s
GG: 0
nie znam tej tutejszej profesjonalnej terminologi ale podepre rozmowce powyzej tak: ma racje z tym iz jesli te wrzaski tak na sile "wyciskasz" jakbys chcial nimi mur przebic i czujesz ze jak popuscisz to padnie to napewno nie jest to dobre moje dzikie wrzaski mimo iz brzmia jakby mnie ktos zarzynal nie mecza mnie ponad miare tylesamo co glosna mowa


Góra
 Zobacz profil  
 

Drukuj 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

 * Zarejestruj  * FAQ    * Szukaj   * Zaloguj 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2010 & SEO Group
TMOL Style by NinhAnh Update by Luzaki.org