* Zarejestruj  * FAQ    * Szukaj   * Zaloguj 



Nazwa użytkownika:
Hasło:

Zapamiętaj mnie


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 14 sierpnia 2016, 19:11 
Offline

Dołączył(a): niedziela, 14 sierpnia 2016, 19:01
Posty: 1

Online: 19m 11s
GG: 0
Cześć, czytałem już poprzednie posty przed tworzeniem tego, ale ja mam prośbę.
Zna ktoś muzyków nie wychodzących po za tę skalę e2 do d4?
Uczę się śpiewać, ale większość znanych mi wokalistów zdecydowanie wychodzi za tę skalę, a head voicem to nie sztuka. PS Jeżeli mogę head voicem uderzyć w c8 to mam jakiś wyjątkowy głos, czy każdy tak może?
PSS Czy mogę śpiewać tylko head voicem i w jakiś sposób go wzmocnić?
PSSS Mogę prosić o nazwę słowa, którym mogę się posługiwać kiedy chcę znaleźć dźwięki w odpowiadającej mi skali?
Chyba tonacja?
PSSSS Jakieś rady dla początkującego wokalisty? Na czym się skupić podczas nauki?


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 15 sierpnia 2016, 17:02 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 13 czerwca 2011, 21:19
Wiek: 32
Posty: 1868

Online: 186d 12h 51m 21s
Najlepsza rada to śpiewaj te piosenki, które lubisz i tych wokalistów, których lubisz ze zmienionymi tonacjami. Śpiewanie to nie wyścigi i na czas nauki trzeba się nauczyć dobierać tonacje do głosu. Proponuję po prostu pobrać podkład, wrzucić do go bezpłatnego programu jak np. Audiacity i użyć opcji "zmień wysokość". Możesz dowolnie manipulować podkładem i ustawić sobie go tak, żeby siedzieć w wygodnej dla siebie strefie. Z czasem jak poczujesz, że masz ustawiony głos to zaczniesz sobie podnosić, ewentualnie po prostu nauczysz się śpiewać we własnych tonacjach.

Z praktyki powiem Ci, że sam ćwicząc czy też mając uczniów zauważyłem brak entuzjazmu w narzucaniu piosenek. Trzeba śpiewać to co się lubi. Jak ktoś znajdzie utwór w swoim guście i powie: "zobacz, ten gość nie przekracza d4" to i tak nie będziesz śpiewał tego kawałka. Musisz szukać kawałków w swoim stylu, tych ludzi, których lubisz. Zmiana tonacji dla nieco dojrzalszych muzyków już nie jest obciachem. Dla maratończyków owszem ale to czas zweryfikuje kto dalej zajdzie :)

_________________
Lekcje śpiewu przez Skype! (kontakt: prywatna wiadomość)


Góra
 Zobacz profil  
 

Drukuj 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

 * Zarejestruj  * FAQ    * Szukaj   * Zaloguj 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2010 & SEO Group
TMOL Style by NinhAnh Update by Luzaki.org