* Zarejestruj  * FAQ    * Szukaj   * Zaloguj 



Nazwa użytkownika:
Hasło:

Zapamiętaj mnie


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 5 grudnia 2011, 20:03 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 13 czerwca 2011, 21:19
Wiek: 32
Posty: 1868

Online: 186d 12h 51m 21s
Panas wychodzi, że rzeczywiście wysoki baryton. W sumie to nie przekracza g1 nigdy, co nie zmienia faktu, że brzmi mocno. Doły też ma całkiem przyzwoite tak jak w dobrej konstelacji, tam ładnie słychać. Po czasie ten jego głos nabrał przechlania i zdarcia przez co myślałem, że jest zdartym low tenorem ale jak się wsłuchać to jest dużo mocy w jego śpiewie i nawet jak mówi to mówi tak barytonowo, więc wrzucam go ostatecznie do wysokich barytonów. Jak macie jeszcze inne zdanie to zachęcam do dyskusji.

Co do Vallo to myślę, że określenie niski baryton to praktycznie to samo co bass. Można nawet po brzmieniu i powerze stwierdzić, że najlżej z nich i najmniej mięcha ma raczej Miecznikowski, Maleńczu brzmi po prostu na regularnego barytona, ciemno, potężnie, nawet tam jak śpiewa piosenki z Kabaretu Starszych Panów słychać jego doły, które są bardzo przyzwoite i cholernie czarne. Może troszkę zaciemnia momentami ale bez przesady. W numerach, gdzie śpiewa troszkę wyżej słychać, że jednak ma sporo mięcha w głosie. Vallo brzmi bardzo, bardzo ciemno, najciemniej z nich wszystkich. Jak wchodzi w jakieś górki to są cholernie mocne, co za tym idzie często używa falsetu, żeby się nie zamordować z darciem ryja. Billy Gibbons ma cholernie potężny głos, słychać, że jak wyjeżdża powyżej c1 to już jest mu ciężko, więc też jest bassem, no i on zgadzam się, brzmi potężniej w dołach niż Vallo. Ten z Rammsteina śpiewa bardzo nisko a w range indexie jest nawet napisane, że przykłady wysokich dźwięków i w nawiasie dane "g1) :) Podsumowując w polskich wokalistach nie słyszę pośród nich basów.

Co z tym Janiszewskim?

_________________
Lekcje śpiewu przez Skype! (kontakt: prywatna wiadomość)


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 26 grudnia 2011, 07:19 
Offline

Dołączył(a): niedziela, 24 października 2010, 18:49
Wiek: 40
Posty: 257

Online: 8d 18h 59m 29s
GG: 0
Witold napisał(a):
Bas a niski baryton to dwie różne bajki.
http://www.youtube.com/watch?v=nADTbWQof7Y Tu masz bas
http://www.youtube.com/watch?v=KLUl8xkKSTk Tu niski baryton.
Ja tam wyraźnie słyszę różnicę i nie powiedział bym, że Gibbons ma ciężko powyżej c1, to zdecydowanie przegięcie, zwłaszcza biorąc pod uwagę jak gość może wysoko śpiewać.

Ale Panie Witkuś. w tym kawałku ZZ Top, to śpiewa Dusty Hill, a on jest niski tenor <lol> ;P


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 26 grudnia 2011, 18:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 3 lutego 2011, 04:34
Wiek: 28
Posty: 80

Online: 4d 23h 29m 30s
Pewnie już o tym wiecie i to znaleźliście, ale wrzucam , przyda się :

"Low Baritone = Bass
Standard Baritone = Lyric Bass-Baritone/Dramatic Baritone
High Baritone = Verdi/Lyric Baritone

Low Tenor = Helden/Dramatic Tenor
Standard Tenor = Spinto/Lyric Tenor
High Tenor = Lyric-Leggiero Tenor (and beyond)"

+ znalezisko z rangeplace :

"High tenor--------Lyric light tenor or countertenor. (Cedric Zavala / Denver Crumpler)
Mid tenor---------Lyric tenor. (Robert Plant, Ozzy*)
Low tenor--------Spinto lyric tenor. (Freddie Mercury / Elton John)
High baritone----Lyric light baritone. (Chris Cornell / Tom Jones*)
Mid baritone-----Lyric baritone. (Eddie Vedder / Sinatra)
Low baritone-----Dramatic baritone (David Gahan) Lyric bass-baritone (Dean Bowman)

NOW, the RAREST! But they exist and shall be counted:

High bass--------Lyric bass or Dramatic bass-baritone. (Till Lindemann / Peter Steele)
Mid bass---------Deep bass or profondo. (Barry White / JD Sumner*)
Low bass---------Contrabass or russian profondo. (Thurl Ravenscroft / Albert Kuvesin)
This last bass is non-operatic and a true rarity."


źródło : http://therangeplace.forummotion.com/t5 ... arry-white


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 26 grudnia 2011, 18:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 4 lutego 2010, 18:25
Wiek: 34
Posty: 627

Lokalizacja: Wrocław
Online: 1192d 22h 38m 27s
a ja totalnie nie rozkminiam skąd wam się wzięło łączenie głosów dramatycznych z niskimi i lirycznych z wysokimi. To, że ktoś jest niskim tenrem oznacza poprostu, że tessitura jego głosu leży trochę niżej niż u innych tenorów i tyle. Liryczny/dramatyczny opisuje cechę głosu nie mającą nic wspólnego z wysokością...


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 28 grudnia 2011, 16:42 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 13 czerwca 2011, 21:19
Wiek: 32
Posty: 1868

Online: 186d 12h 51m 21s
Dlatego nie robiłem tutaj niski, lekko dramatyczny, z z zadatkami na lirycznego tenor, regularny, lekko liryczny, w 20% dramatyczny, gdzie x e (sin30y; e) itd itd :)

[ Dodano: poniedziałek, 2 stycznia 2012, 15:55 ]

Rogucki to nie jest czasami regular baryton?

_________________
Lekcje śpiewu przez Skype! (kontakt: prywatna wiadomość)


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: piątek, 10 lutego 2012, 14:57 
Offline

Dołączył(a): piątek, 10 lutego 2012, 14:34
Posty: 23

Online: 8h 32m 26s
GG: 0
Trochę odgrzebuję temat, ale muszę dodać parę uwag, żeby czytelników nie wprowadzać w błąd..

Przede wszystkim więcej jest barytonów niż tenorów jeśli chodzi o mężczyzn ogólnie. Dopiero kiedy wprowadzamy kalkulację że chodzi o wokalistów, to wtedy rzeczywiście, odsetek tenorów gwałtownie wzrasta. Nie znam danych statystycznych w tej materii.

Po drugie - przytoczony fragment nt. basów z forum "The Range Place" to fragment wypowiedzi, która nie zyskała poparcia pozostałych forumowiczów. Dlatego tą wypowiedzią nie należy się kierować. Sam uczestniczę w owym forum, więc również natknąłem się na ten temat ;)

Co do Roguckiego - w mojej opinii jednak wysoki baryton, śpiewa chyba najczęściej w przedziale E3-A3 (oznaczenia zachodnie) ale to wyniesione z tych piosenek które słyszałem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: piątek, 10 lutego 2012, 23:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 3 lutego 2011, 04:34
Wiek: 28
Posty: 80

Online: 4d 23h 29m 30s
Ktoś mógłby mi wytłumaczyć, co to za typ głosu "verdi"?


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: piątek, 10 lutego 2012, 23:51 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 13 czerwca 2011, 21:19
Wiek: 32
Posty: 1868

Online: 186d 12h 51m 21s
No właśnie co do stwierdzenia "więcej jest barytonów niż tenorów wśród mężczyzn" miałbym wątpliwości. Posłuchaj chłopów ze swojego otoczenia. Ja osobiście w liceum miałem na 7 chłopa 1 wysokiego barytona, na studiach w grupie 36 osób mam chyba 2 wysokich barytonów, tak po głosie wstępnie mogę poznać, w telewizji rzadko się słyszy barytonowe głosy, każdy mówi dosyć wysoko, lekko i jasno. Moim zdaniem mimo wszystko większa część płci męskiej jest tenorami, niskimi tenorami. Tu nie trzeba dowodów, wystarczy posłuchać w swoim otoczeniu, w telewizji itd.

_________________
Lekcje śpiewu przez Skype! (kontakt: prywatna wiadomość)


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: sobota, 11 lutego 2012, 00:12 
Offline

Dołączył(a): piątek, 10 lutego 2012, 14:34
Posty: 23

Online: 8h 32m 26s
GG: 0
Chodzę jeszcze do szkoły i w mojej klasie poza mną jest 17 chłopaków. Jako że głosem trochę się interesuję, doszedalem do konkluzji, że 11 z nich to barytony, 5 tenorów i jeden bas (lub niski baryton jak niektórzy wolą). W moim otoczeniu pozaszkolnym nie robię aż takich kalkulacji ale również więcej jest barytonów. Biorąc jednak pod uwagę właśnie TV czy radio dalej uwazam że jest więcej barytonów niż tenorów. Niewiele więcej, ale jednak.


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: sobota, 11 lutego 2012, 00:56 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 13 czerwca 2011, 21:19
Wiek: 32
Posty: 1868

Online: 186d 12h 51m 21s
Podejrzewam, że nie odróżniasz raczej niskiego tenora od wysokiego barytona, stąd taka klasyfikacja.

_________________
Lekcje śpiewu przez Skype! (kontakt: prywatna wiadomość)


Góra
 Zobacz profil  
 

Drukuj 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

 * Zarejestruj  * FAQ    * Szukaj   * Zaloguj 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2010 & SEO Group
TMOL Style by NinhAnh Update by Luzaki.org