* Zarejestruj  * FAQ    * Szukaj   * Zaloguj 



Nazwa użytkownika:
Hasło:

Zapamiętaj mnie


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 16 września 2013, 19:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 czerwca 2011, 18:18
Posty: 1009

Online: 30d 22h 47m 17s
GG: 0
to jest niepodważalne :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 16 września 2013, 22:02 
Offline

Dołączył(a): wtorek, 5 kwietnia 2011, 22:40
Wiek: 33
Posty: 630

Lokalizacja: United Kingdom.
Online: 116d 14h 40m 34s
GG: 0
Czy on naprawdę był wysoki barytonem, że mógł śpiewać pełnym głosem powyżej ais1? Raczej można było by powiedzieć, że śpiewał na flażolecie, ale jest możliwość zrobienia pełnego głosu w okolicach b1-d2/e2.

_________________
Lowest tenor.


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 16 września 2013, 22:15 
Offline

Dołączył(a): środa, 30 maja 2012, 20:51
Posty: 27

Online: 52d 18h 59m 15s
GG: 0
Jak dla mnie to tenor. W Under Pressure brzmi ze sto razy lżej od Bowiego, a jako HB byłby niewiele lżejszy. :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 16 września 2013, 22:42 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 13 czerwca 2011, 21:19
Wiek: 32
Posty: 1868

Online: 186d 12h 51m 21s
Freddie na rangeplace jest sklasyfikowany jako mercurytenor :)

_________________
Lekcje śpiewu przez Skype! (kontakt: prywatna wiadomość)


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: sobota, 21 grudnia 2013, 23:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 28 marca 2013, 19:52
Wiek: 32
Posty: 256

Lokalizacja: Warszawa
Online: 49d 10h 42m 28s
GG: 0
Ja uważam, że Freddie nie jest ani wysokim barytonem, ani baritenorem. Najniższy głos to tenor (dramatyczny - nie wiem czy to znaczy 'niski'). Jeff Lynne ma bliżej baritenora, Freddie jest znacznie lżejszy, no i brzmienie typowo tenorowe jak dla mnie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: sobota, 24 października 2015, 20:22 
Offline

Dołączył(a): piątek, 18 września 2015, 16:46
Posty: 194

Online: 16d 22h 5s
GG: 0
Odszukałem temat na który chciałbym się trochę wypowiedzieć ,od razu zaznaczę ,że o technikach śpiewania mam małe pojęcie ,gdyż nigdy się tego nie uczyłem ,natomiast utwory Queen śpiewam od dziecka ,owszem zgodzę się ,że nie można w ten sposób określać jak niektórzy mówią ,że Freddie Mercury był i nadal jest najlepszym głosem w historii muzyki ,jednak to co robił ze swoim głosem i jaką piękną jego barwę posiadał jest naprawdę niezwykłe i fascynujące.
Znam praktycznie wszystkie utwory Queen i według mnie jest kilka takich szczególnych utworów gdzie kunszt muzyczny Freddiego widać najbardziej ,są to takie utwory których 99% minimum wokalistów na świecie nie jest w stanie poprawnie nawet zaśpiewać. Może dam przykład :
https://www.youtube.com/watch?v=4PfSBtWFaJ0
Poza tym przykładem jeszcze na pewno warto zwrócić uwagę na sztandarowy utwór Queen Show must go on ,a także Somebody to love ,Bohemian Rhapsody albo Dont Try So Hard ,albo One Year Of Love.
Według mnie u Freddiego występowało niezwykłe połączenie boskiej barwy ,niesamowitej skali ,techniki ,poczucia rytmu ,był on wokalistą kompletnym.


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 1 listopada 2015, 22:17 
Offline

Dołączył(a): wtorek, 5 kwietnia 2011, 22:40
Wiek: 33
Posty: 630

Lokalizacja: United Kingdom.
Online: 116d 14h 40m 34s
GG: 0
Przykład, że w klasyce śpiewał jakimś tam barytonem, a w rozrywce wymiatał jak nie jeden Baritenor xD

_________________
Lowest tenor.


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: wtorek, 22 marca 2016, 11:11 
Offline

Dołączył(a): poniedziałek, 12 stycznia 2015, 16:44
Posty: 111

Online: 6d 19h 28m
GG: 22283978
JaśminowyLew napisał(a):
Odszukałem temat na który chciałbym się trochę wypowiedzieć ,od razu zaznaczę ,że o technikach śpiewania mam małe pojęcie ,gdyż nigdy się tego nie uczyłem ,natomiast utwory Queen śpiewam od dziecka ,owszem zgodzę się ,że nie można w ten sposób określać jak niektórzy mówią ,że Freddie Mercury był i nadal jest najlepszym głosem w historii muzyki ,jednak to co robił ze swoim głosem i jaką piękną jego barwę posiadał jest naprawdę niezwykłe i fascynujące.
Znam praktycznie wszystkie utwory Queen i według mnie jest kilka takich szczególnych utworów gdzie kunszt muzyczny Freddiego widać najbardziej ,są to takie utwory których 99% minimum wokalistów na świecie nie jest w stanie poprawnie nawet zaśpiewać. Może dam przykład :
https://www.youtube.com/watch?v=4PfSBtWFaJ0
Poza tym przykładem jeszcze na pewno warto zwrócić uwagę na sztandarowy utwór Queen Show must go on ,a także Somebody to love ,Bohemian Rhapsody albo Dont Try So Hard ,albo One Year Of Love.
Według mnie u Freddiego występowało niezwykłe połączenie boskiej barwy ,niesamowitej skali ,techniki ,poczucia rytmu ,był on wokalistą kompletnym.



Freddie był dobry ale nie aż taki super ;)
Przykładowo Lambert bije go na głowę, technikę ma nieporównywalnie lepszą.
Pewnie tego typu fani jak Ty się ze mną nie zgodzą, ale myślę że ktoś kto nie odczuwa sentymentu tylko myśli obiektywnie, zgodzi się ze mną.


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: wtorek, 22 marca 2016, 20:44 
Offline

Dołączył(a): piątek, 18 września 2015, 16:46
Posty: 194

Online: 16d 22h 5s
GG: 0
Według mnie był najlepszym wokalistą w całej historii muzyki 20 wieku a na przykład dam link do utworu made in heaven ,proszę wysłuchaj go uważnie a potem powiedz ,że Lambert jest lepszy ,szanuje Lamberta jest bardzo dobry ale Freddiemu mógłby jedynie buty czyścić :
https://www.youtube.com/watch?v=4PfSBtWFaJ0
Do tego wszystkiego należy jeszcze dorzucić jak wielki talent kompozycyjny miał Mercury ,napisał większość najlepszych utworów Queen ,bez niego ten zespół w ogóle nie istnieje ,często słucham różnych zespołów i jak przełączam się na Queen czuje swego rodzaju magię w ich muzyce ,głos Freddiego oczywiście to wszystko dopełnia .


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 23 marca 2016, 14:04 
Offline

Dołączył(a): poniedziałek, 12 stycznia 2015, 16:44
Posty: 111

Online: 6d 19h 28m
GG: 22283978
JaśminowyLew napisał(a):
Według mnie był najlepszym wokalistą w całej historii muzyki 20 wieku a na przykład dam link do utworu made in heaven ,proszę wysłuchaj go uważnie a potem powiedz ,że Lambert jest lepszy ,szanuje Lamberta jest bardzo dobry ale Freddiemu mógłby jedynie buty czyścić :
https://www.youtube.com/watch?v=4PfSBtWFaJ0



W niczym mnie to nagranie nie przekonało ;)


Góra
 Zobacz profil  
 

Drukuj 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

 * Zarejestruj  * FAQ    * Szukaj   * Zaloguj 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2010 & SEO Group
TMOL Style by NinhAnh Update by Luzaki.org