* Zarejestruj  * FAQ    * Szukaj   * Zaloguj 



Nazwa użytkownika:
Hasło:

Zapamiętaj mnie


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 
Nieprzeczytany postNapisane: sobota, 4 sierpnia 2012, 15:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 27 lipca 2012, 22:04
Wiek: 37
Posty: 322

Lokalizacja: Lechistan/Mazowsze
Online: 17d 17h 3m 12s
GG: 0
Tak miałem na myśli Neutral z przydechem.

_________________
Bohemian Rhapsody #1 Forever


Ostatnio edytowano czwartek, 15 listopada 2012, 18:49 przez Gliss, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: sobota, 4 sierpnia 2012, 18:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 29 października 2011, 16:55
Wiek: 30
Posty: 340

Lokalizacja: Lublę (Lubilin)
Online: 7d 11m 18s
GG: 886330
Ej, bez kitu, Glissando jesteś psychofanem Queenu. ; p
Żeby nie było offtopu daję moje dwa ukochane utwory na żywo.

Pamiętam, gdy jako gówniara (do 7 roku życia max.) bez przerwy przewijałam na tę pieśń na kasecie video, którą nagrywała moja mama (na MTV w latach 90. leciała dobra muzyka), gdy w pierwszą rocznicę śmierci Freddiego zrobili ponoć Weekend z zespołem Queen i cały dzień leciały ich utwory, a któregoś dnia koncerty. ; )

A tego szukałam LATAMI, gdy byłam już starsza. Pamiętałam tylko, że Freddie nie znał tekstu i miał ściągę na ręce ; ) nic więcej ; < nawet nie wiedziałam, że to węgierska piosenka dopóki nie poznałam kilku Węgrów, którzy kiedyś to sobie przy mnie podśpiewywali. Wpadłam wtedy w szał szukania tego, ale nie trzeba było daleko, wystarczyło, że podali mi tytuł i od razu było. Nie wiem właściwie nawet, dlaczego tak mi się to podoba i to tylko w wykonaniu Queenu. Pewnie przez melodię, która baaaardzo mi przypadła do gustu.

Edit: znalazłam też próbę z hotelu

btw. virágom oznacza kwiaty, a ta piosenka jest jakąś piosenką od dzieci czy dla dzieci (coś takiego), a dla Węgrów jest jakaś straszliwie ważna.

_________________
Zaczęłam się dopiero uczyć w szkole muzycznej, więc proszę, bez krytyki.
---
`Thine voice is, oh so sweet, I speer thine pine. Ryking for me. Ryking for thee...`
---
Min mannen vil v?re en tenor!
(Mój mąż będzie tenorem!)


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: sobota, 4 sierpnia 2012, 20:08 
Offline

Dołączył(a): niedziela, 19 lutego 2012, 17:16
Wiek: 30
Posty: 21

Lokalizacja: Kołobrzeg
Online: 1d 20h 54m 8s
GG: 6306737
Ja w zasadzie nie słucham i nie podśpiewuję niczego, prócz Queen/solo Freda+Montserrat. Paskudna metoda, bo progi absurdalnie wysokie i wychodzi w większości przypadków tak sobie. Dzień bez Q to dzień stracony. <lol> Dorzucam od siebie do jutub party:







Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 5 sierpnia 2012, 00:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 27 lipca 2012, 22:04
Wiek: 37
Posty: 322

Lokalizacja: Lechistan/Mazowsze
Online: 17d 17h 3m 12s
GG: 0
Sigyn tak jestem nim : ) Love of my live piękny numer. Widziałem cały koncert z Budapesztu. Ogromna szkoda, że Freddie nigdy nie dał występu u Naszym kraju. Ten koncert we Wrocławiu to była tylko namiastka tego co było w przeszłości, ale dobre i to.

Cavok dzień bez Queen nie istnieje ; ) Widzę, że mamy podobnie. Wielkie dzięki za przypomnienie kawałka "You are the only one" (w głównej mierze to Neutral z przydechem?). Jest genialny w swej prostocie, dla mnie bardzo wzruszający. To jest właśnie w głosie Freddiego fenomenalne, że był bardzo plastyczny i potrafił oddać mnóstwo emocji. Potrafił zaśpiewać lekko, nastrojowo tak jak w np. "Love of my life" czy chociażby w "You are the only one" albo przwyalić z dużą agresją i bólem tak jak w niesamowitej "Mother love". Freddie malował głosem emocje. Queen stworzyło tyle materiału , że na każdy nastrój coś się znajdzie. Bardzo żałuję, że na koncertach nie używał takiego głosu jak w "You are the only one". Piękne demo, w 2:03 słychać kaszel.

Ostatnio chodzi za mną Queen - Jesus. Początki Queen to zupełnie inne brzmienie niż w późniejszych latach.


_________________
Bohemian Rhapsody #1 Forever


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: sobota, 17 listopada 2012, 12:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 27 lipca 2012, 22:04
Wiek: 37
Posty: 322

Lokalizacja: Lechistan/Mazowsze
Online: 17d 17h 3m 12s
GG: 0


Last A jak Ci się wydaje, czy we fragmencie 4:09-4:12 Roger Taylor używa zwykłego falsetu?

_________________
Bohemian Rhapsody #1 Forever


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: sobota, 17 listopada 2012, 14:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 czerwca 2011, 18:18
Posty: 1009

Online: 30d 22h 47m 17s
GG: 0
ja slyszalem że wszystkie wokale i chórki nagrywał freddie, a ten pisk to chyba c3 , to jest w neutralu, kilka razy mi sie udalo coś takiego zrobić, oczywiscie jest to trudne zeby tak brzmiało przeszywająco. Nie mozna spinać szczeki - popróbuj sobie niższe dzwieki w stylu e2 - g2 zeby one byly wydane bez uzycia krtani, kompletnie, krtan nie moze ci podjechać do góry w poszukiwaniu dzwieku - znaczy w celu cwiczeń zeby wogole wydac z siebie taki dzwiek to jeszcze, ale potem trzeba go znaleźć bez krtani, rozumiesz.

powinno sie udać, to musi być mega luzne i zero wyciskania


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: sobota, 17 listopada 2012, 18:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 27 lipca 2012, 22:04
Wiek: 37
Posty: 322

Lokalizacja: Lechistan/Mazowsze
Online: 17d 17h 3m 12s
GG: 0
Ja natomiast czytałem, że w chórkach brali udział wszyscy oprócz Johna Deacona. Natomiast ten fragment, który wskazałem jest przypisywany Rogerowi. Na filmiku widać jak Roger podnosi kąciki ust jak przy uśmiechu, ma to na celu rozjaśnienie dźwięku? Najpierw myślałem, że to falset, później, że może MLN, a Ty mówisz, że to zwykły Neutral. Od zawsze podobały mi się takie wysokie, piskliwe różne dźwięki u wokalistów, ale na razie pracuję u Kasi Idzikowskiej nad Curbingiem (samogłoski, głośność, odpowiedni charakter, przydźwięk, podparcie), jestem cierpliwy, bo nie traktuję śpiewu jako kaprysu i chwilowej zachcianki. To jest coś co mnie nakręca do życia. Mam to szczęście, że Kasia jest moim pierwszym nauczycielem i nikt wcześniej mnie nie zepsuł. A co do tego dźwięku, to na youtube ludzie piszą, że jest to Bb5, czyli pół tonu niżej od c3 w/g naszej notacji, o ile się nie mylę. Warto wspomnieć, że Roger Taylor śpiewać potrafi i bardzo często udzielał się na koncertach jako drugi głos. Na koncercie we Wrocławiu również śpiewał np. A Kind Of Magic i dał radę.

P.S. Po Twoich postach wnioskuję, że jesteś spoko gość. Piszesz mądrze, konkretnie, obszernie i bez chamstwa. Trzymasz to forum na chodzie. Jak widzę na główniej, że Last coś napisał, to wiem, że to będzie konkret. Tak trzymaj i Ty trzymaj się też ; )

_________________
Bohemian Rhapsody #1 Forever


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 19 listopada 2012, 10:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 czerwca 2011, 18:18
Posty: 1009

Online: 30d 22h 47m 17s
GG: 0
hmm, pamietam ze robilismy takie dzwieki jak bylem u kasi idzikowskiej na lekcjach. mowila na pewno ze tego typu dzwieki to neutral - czy jest na to jakas specjalna nazwa to nie wiem dokladnie.

jak chodzisz do kasi to jestes w zajebistych rekach, mnie w 2 dni po kilka godzin dziennie pracy w grupie i 30 minut 'solo' wytlumaczyla wiecej niz typ do ktorego chodzilem 2 lata na lekcje.

na pewno jestes bardziej specjalista od queen niz ja takze wierzę ci na slowo ;d

tak czy siak to co napisalem wyzej powinno cie nakierowac mniej wiecej na tego typu dzwiek - potem juz kombinuj wedle uznania.

no i dzieki za mile slowa na koniec, ciesze sie ze ktos znajduje cos dobrego w moich wypocinach:) dzieki !


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 19 listopada 2012, 22:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 27 lipca 2012, 22:04
Wiek: 37
Posty: 322

Lokalizacja: Lechistan/Mazowsze
Online: 17d 17h 3m 12s
GG: 0
No czytałem, że chodziłeś do jakiegoś pseudo naciągacza, który rozwalił Ci głos. Hubbie też coś pisał, że chodził do pseudo nauczycielki, a takich osób jest pewnie o wiele więcej. Stracony szmal to jedno, ale przede wszystkim chodzi o czas i frustrację, tego się nie odkupi ani nie wróci. Dlatego jestem mega zadowolony, że trafiłem po długich rozważaniach do właściwej osoby i nikt wcześniej mnie nie spaprał, bo z tego co czytam to trafić na rzetelnego nauczyciela jest ciężko. Również miałem dylemat z wyborem nauczyciela, tym bardziej, że CVT było mi obce więc nie wiedziałem na co się wybieram. Mogę stwierdzić, że dokonałem idealnego wyboru. Brzmi jak reklama? To bardzo dobrze ; )

_________________
Bohemian Rhapsody #1 Forever


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 19 listopada 2012, 22:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 czerwca 2011, 18:18
Posty: 1009

Online: 30d 22h 47m 17s
GG: 0
hahah, mysle ze kejzi nie potrzebuje reklamy, sama jest chodzacą reklamą.

no ciezko trafic na dobrych nauczycieli w pl, jakos tak jest, ale moglbym polecic tez innych ludzi ktorzy czegoś mnie nauczyli i bede o nich zawsze pamiętać


Góra
 Zobacz profil  
 

Drukuj 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

 * Zarejestruj  * FAQ    * Szukaj   * Zaloguj 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2010 & SEO Group
TMOL Style by NinhAnh Update by Luzaki.org