* Zarejestruj  * FAQ    * Szukaj   * Zaloguj 



Nazwa użytkownika:
Hasło:

Zapamiętaj mnie


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 6 listopada 2014, 15:55 
Offline

Dołączył(a): wtorek, 10 września 2013, 16:43
Posty: 275

Online: 65d 4h 58m 58s
GG: 0
Tu proponuję zamieszczać filmy z youtube, dotyczące wokalistyki, wraz z krótkim opisem oraz charakterystyką przedstawianego zagadnienia.

_________________
- Nie jesteś złym człowiekiem.
- Owszem, jestem.
- Brakuje ci tego czasem?
- Czego?
- Czegokolwiek.


Ostatnio edytowano czwartek, 6 listopada 2014, 16:03 przez Mikolay, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 6 listopada 2014, 16:02 
Offline

Dołączył(a): wtorek, 10 września 2013, 16:43
Posty: 275

Online: 65d 4h 58m 58s
GG: 0
KOTWICZENIE MIĘŚNI, podparcie
ANCHORING PODPARCIE

https://www.youtube.com/watch?v=bw0UpJZ4MCw

filmik przedstawia metody mające na celu zakotwiczanie głowy, szyi oraz tułowia.

Czym jest kotwiczenie?

Retrospekcja: Przy braku podparcia (mięśnie nie są zakotwiczone) w pewnych partiach i konfiguracjach naszego głosu pozycja krtani, fałdów głosowych oraz samogłosek nie jest na tyle silna i stabilna aby przeciwdziałać parciu powietrza z płuc (które ma wysokie ciśnienie wyższe od atmosferycznego dlatego za wszelką cenę chce przejść do ośrodka niskiego ciśnienia czyli za struny głosowe, powietrzu pomaga także skurcz przepony oraz zapadająca się klatka piersiowa, której objętość maleje) , chcącego "rozerwać" nasze zwarte fałdy głosowe (w ten sposób powstają koguty i zapowietrzenie). Aby zapobiec stanom patologicznym, takimi są ciągła chrypka, szybkie przemęczenie głosu należy kotwiczyć mięśnie.

Anchoring to świadome kontrolowanie mięśni w celu utworzenia podparcia (aby zapobiec zbyt szybkiemu wzrostowi ciśnienia w klatce piersiowej i "rozrywaniu" zwartych strun głosowych)
przez połączenia głosu i ciała.


*Podparcie to zagadnienie bardziej złożone niż anchoring, dotyczy także postawy.
*"rozrywania" z tego co mi wiadomo wysokie ciśnienie płucne ( podgłośniowe) nie rozerwie zwartych strun głosowych, ale utrudni ich pracę, to coś jak spacer w górę wartkiego strumienia, pod wiatr etc. prąd może być tak silny, że się wywrócimy podobnie struny głosowe zaczną świrować.

_________________
- Nie jesteś złym człowiekiem.
- Owszem, jestem.
- Brakuje ci tego czasem?
- Czego?
- Czegokolwiek.


Góra
 Zobacz profil  
 

Drukuj 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

 * Zarejestruj  * FAQ    * Szukaj   * Zaloguj 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2010 & SEO Group
TMOL Style by NinhAnh Update by Luzaki.org