* Zarejestruj  * FAQ    * Szukaj   * Zaloguj 



Nazwa użytkownika:
Hasło:

Zapamiętaj mnie


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 
Nieprzeczytany postNapisane: piątek, 25 stycznia 2013, 11:24 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 13 czerwca 2011, 21:19
Wiek: 32
Posty: 1868

Online: 186d 12h 51m 21s
To, że są różne głośności to ja wiem, tylko dziwi mnie, że jak się włącza typowy head to najwyższe dźwięki są na pograniczu prawie neutrala.

_________________
Lekcje śpiewu przez Skype! (kontakt: prywatna wiadomość)


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: piątek, 25 stycznia 2013, 16:31 
Offline

Dołączył(a): sobota, 23 czerwca 2012, 10:26
Posty: 66

Online: 2d 21h 53m 28s
GG: 0
Hubbie92 napisał(a):
To, że są różne głośności to ja wiem, tylko dziwi mnie, że jak się włącza typowy head to najwyższe dźwięki są na pograniczu prawie neutrala.


To chyba jest tak, z o trybie decyduje też ilość tego tam.. metalu (czy w przypadku edgu też twangu) :) Bo głosność na nagraniu zwłaszcza, to zależy głównie od tego, jak głośno głośniki podkręcisz :-D No chyba, że chodzi Ci o to, że pod górkę dźwięki staja się coraz cichsze i tracą metaliczne brzmienie, to faktycznie byłoby dziwne ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: piątek, 25 stycznia 2013, 17:05 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 13 czerwca 2011, 21:19
Wiek: 32
Posty: 1868

Online: 186d 12h 51m 21s
Nie do końca. Są pewne skale określające głośność. Ilość twangu się zwiększa wraz z wchodzeniem na wyższe dźwięki. Metal w głosie to jakby poprawny twang, podparcie i ustawienie. Zasadniczo twang jest nieodzownym czynnikiem potrzebnym do zdrowego śpiewania, także nie ma znaczenia czy to Edge, Od, curb czy cokolwiek innego. W Edge'u chodzi o użycie baaardzo dużej ilości twangu. Bez względu na ustawienie głośników słychać czy coś jest śpiewane głośno czy cicho. Mnie chodzi bardziej o tę drugą część, że próbki OD jakby tracą mięcho wraz z wysokością.

_________________
Lekcje śpiewu przez Skype! (kontakt: prywatna wiadomość)


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: piątek, 25 stycznia 2013, 17:45 
Offline

Dołączył(a): sobota, 23 czerwca 2012, 10:26
Posty: 66

Online: 2d 21h 53m 28s
GG: 0
Hubbie92 napisał(a):
Metal w głosie to jakby poprawny twang, podparcie i ustawienie. Zasadniczo twang jest nieodzownym czynnikiem potrzebnym do zdrowego śpiewania, także nie ma znaczenia czy to Edge, Od, curb czy cokolwiek innego. W Edge'u chodzi o użycie baaardzo dużej ilości twangu.


No dokładnie to napisałam powyzej, że o tym czy coś jest edgem decyduje między innymi ilość twangu. Nie pisałam, że w innych trybach nie ma twangu, tylko że o trybie decyduje ilość metalu i twangu;)
Pierwszego zdania nie bardzo rozumiem... Czyli jak ktoś śpiewa w neutralu (czyli bez metalu w głosie) to znaczy, ze jest to niepoprawne ustawienie, podparcie, twang?
Co do tych próbek, to co to są za próbki, te dołączone do książki?

Tak się teraz zastanawiam, czy jak się zrobi maksymalny twang, taki, że aż uszy puchną to to jest równoznaczne z edgem? Zastanawa mnie to, bo przy takim strasznie głosnym twangu rozszerza mi się skala o kilka tonów i to bez stosowania żadnego tam aktywnego podparcia, a do edgu ponoc podparcie jest potrzebne.


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: piątek, 25 stycznia 2013, 18:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 czerwca 2011, 18:18
Posty: 1009

Online: 30d 22h 47m 17s
GG: 0
hubbie ja baardzo sie oddalam od mikrofonu kiedy robie ten overdrive, mam mic gain na 'mid' a czulosc mikrofonu na 3/4, nie wiem, odleglosc mialem ponad pol metra na pewno i twarz w inna strone. to jest taki rejestrator zoom(http://www.zoom.co.jp/img/products_img_en/h2/h2_16.jpg) taki, zeby byc dokładnym ;d.

no to jest w sumie istotne, jak spiewam na probie w zespole, to spiewam glosniej troszke, ale niewiele. Tu mialem jeszcze sluchawki na uszach z odsłuchem z całego pokoju w bloku, to bylo glosno

ja ostatnio spiewam najciszej jak moge zeby byc jeszcze w trybie, tak jest mi lepiej uzyskać luz i nie potrzebuje tyle podparcia - ja spiewam raczej tak, żeby było mi jak najlżej, to mi sie wydaje ważniejsze.

Na koniec powiem po dłuzszym zastanowieniu, że na pewno spiewasz głosniej ode mnie, ja mam albo juz zmęczony/zniszczony głos, albo może mam nie wiem, słabiej rozwiniete zatoki i nie moge uzyskać takiej głosnosci jak ty XD w sumie racja, mam czołową zatoke jedną mniejszą :D nie wysztalcila sie do konca, hahaahahaha :D

ty masz chyba jakiś bardziej ztwangowany glos i chyba też masz troszke więcej mięcha w glosie ode mnie, czyli masz nizszy glos niz ja, to daje duzo glosnosci w sumie


livy - to sa moje probki, ja to nagrywalem, zadne oficjalne.

oficjalne tu by sie przydaly bo najlatwiej na nich to zobaczyc.
nie powiem o sobie ze jestem najlepszym technicznie wokalista, wiec na pewno mozna to zrobic lepiej ode mnie ; >

dobra ide ;D musze cos pograc


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: piątek, 25 stycznia 2013, 18:46 
Offline

Dołączył(a): sobota, 23 czerwca 2012, 10:26
Posty: 66

Online: 2d 21h 53m 28s
GG: 0
Byłam pewna, że Hubbie jakieś inne próbki miał na myśli, ale to już on musi się wypowiedzieć, bo teraz to już nie wiem: )


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: piątek, 25 stycznia 2013, 22:29 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 13 czerwca 2011, 21:19
Wiek: 32
Posty: 1868

Online: 186d 12h 51m 21s
Ja miałem w sumie próbki CVT z książki tej nowszej na myśli, bo mnie zdziwiła tam ilość mięcha w OD przy wyższych dźwiękach. U Ciebie Last jest równomiernie głośność rozłożona w próbkach. Ja na próbach duuużo głośniej jadę niż na nagraniu domowych. Tzn. no nie jakoś ekstremalnie głośno tylko na tyle, żeby dobrze się wkomponować w instrumenty + tak żeby się nie zedrzeć. Wydaje mi się, że mój głos złapał troszkę dołu w ostatnim czasie, czyli wychodzi na to, że mam niższy niż Twój.

Jeszcze jedno Last:
Co do tej próbki http://lastchild.wrzuta.pl/audio/9F92iL ... urb_-_over to byłeś tam zdarty czy dorzuciłeś lekki distor?

_________________
Lekcje śpiewu przez Skype! (kontakt: prywatna wiadomość)


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: sobota, 26 stycznia 2013, 13:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 czerwca 2011, 18:18
Posty: 1009

Online: 30d 22h 47m 17s
GG: 0
szczerze mówiąc to nie wiem, mam tak od dluzszego czasu. moge ją kontrolować, w jakimś stopniu - zaczynam spiewac i jej nie mam i nie moge jej wydobyć bo musialbym sciskać gardlo, a potem sama mi wskakuje po kilku minutach.

wydaje mi sie ze moge miec jakos zdarty glos, nie bylem sie badać, pamietasz przeciez ze mialem 'gardło 60 latka' - chociaz z 2 miesiace temu bylem u laryngologa na badaniach do pracy i pytalem go wlasnie, co by powiedzial itd, to mowil ze wszystko w porzadku raczej i że bez przesady, wiec sam nie wiem ... :/

w każdym razie jak sie cholernie skupie i dopiero zaspiewam to jestem wstanie utrzymać czysty glos, ale tak, jak nie mysle o tym w 100 % to ona sama wchodzi, dlatego jest na probkach. dziwne to troche, musze kiedys isc do foniatry jeszcze.


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: sobota, 26 stycznia 2013, 14:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 25 stycznia 2010, 20:29
Posty: 671

Lokalizacja: Warszawa
Online: 29d 16h 15m 1s
Hubert,

1. Last nie jest w centrum modu na tych nagraniach :) Trochę brakuje podparcia i pojawia się przester IMHO nieintencyjny.

2. Co do głośności, to posłuchaj tego nagrania z linku. Metaliczne/półmetaliczne tryby (góry to curbing/edge) nagrane na telefonie, na głosce "O" jechałem samochodem i podarłem pysk. Prawie nie słychać różnicy w głośności, bo sprzęt nagrywający (galaxy S3) kompresuje jak diabli. Telefon ustawiony w tej samej odległości. Trzeba szukać innych oznak trybu przy takich nagraniach. Różnice są słyszalne (przeginałem specjalnie by było słychać, i przester też lekki wszedł w ostatnich darciach). Najlepiej nagrywać w odległości od mikrofonu tak by pracowało pomieszczenie, w którym się nagrywa.

http://www.youtube.com/watch?v=ceW8s_gfbd8

_________________
http://rockowespiewanie.blogspot.com/
http://www.youtube.com/hushpl


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: sobota, 26 stycznia 2013, 14:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 25 stycznia 2010, 20:29
Posty: 671

Lokalizacja: Warszawa
Online: 29d 16h 15m 1s
Last, musisz bardziej podpierać. No i w curbingu za głośno próbujesz. Lżej walnij i nie będzie tego przesteru.

_________________
http://rockowespiewanie.blogspot.com/
http://www.youtube.com/hushpl


Góra
 Zobacz profil  
 

Drukuj 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

 * Zarejestruj  * FAQ    * Szukaj   * Zaloguj 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2010 & SEO Group
TMOL Style by NinhAnh Update by Luzaki.org