* Zarejestruj  * FAQ    * Szukaj   * Zaloguj 



Nazwa użytkownika:
Hasło:

Zapamiętaj mnie


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 10 września 2015, 14:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 8 sierpnia 2013, 20:21
Wiek: 39
Posty: 226

Online: 22d 8h 40m 12s
GG: 0
Czy ktoś z Was używał tego mikrofonu? Czy może polecicie mi coś podobnego (pojemnościówka pod usb) do 300 zł? Wiem, że jest behringer c1-u, ale w sklepie muzycznym mi go odradzali właśnie na korzyść tego prodipe. W ogóle jestem w kropce: chciałabym wreszcie kupić sobie jakiś mikrofon choć trochę "do ludzi", a nie wiem co. Taki raczej do nagrań, ale może jakby nadał się też np. do jakiś prób na żywo (wtedy to musiałby pewnie być dynamik) to też byłoby ok. Z góry dziękuję za podpowiedzi.

_________________
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=BPuIe0GyfLQ[/youtube]


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 10 września 2015, 14:42 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 13 czerwca 2011, 21:19
Wiek: 32
Posty: 1868

Online: 186d 12h 51m 21s
Decyzja z mikrofonem nie jest prosta i szczerze mówiąc doradzam odłożyć więcej pieniędzy i kupić sobie przyzwoity pojemnik + zewnętrzną kartę dźwiękową. Ja miałem tendencje do robienia dziadostwa i kupowałem tańsze rzeczy, zbierałem sprzęt a w rezultacie wyszło i tak, że musiałem zainwestować.

Do takiego domowego nagrywania jakichś próbek, prostych coverów wystarczy zdecydowanie np. Samson C01U. Używałem go około dwa lata. Jakoś jest przyzwoita a w 300zł się spokojnie zmieścisz.

Jeżeli chcesz mieć sprzęt, że na słuchawki wrzucasz odsłuch, słyszysz co śpiewasz, masz na nich podkład i jakoś rzeczywiście daje radę to pomyśl nad MXL 990 + do niej np. Focuswrite Scarlett 2i2. Na MXL z chłopakami zrealizowaliśmy wokale do jednej z piosenek. Jakość jest taka:

W radio piosenkę zagrali, czyli chyba jakość nie przeszkadzała w żadnym stopniu.

Wg mnie mikrofon serio daje radę. Płacisz 300zł i masz coś przyzwoitego. Za taką kasę serio wątpię, że którykolwiek producent zaoferuje lepszą jakość. Kupuj sprzęt mając na uwadze rozwój domowego studio. Teraz kupisz sobie kartę Scarleta za 400zł + ten majk za 300zł, z czasem jakieś dobre słuchawki do tego i masz kozacki zestaw do ćwiczeń, bo poza nagrywaniem wrzucasz sobie podkład na odsłuch i pracujesz z mikrofonem zwyczajnie ćwicząc śpiew. Z czasem dokupisz sobie jakiegoś dynamika i mało, że go weźmiesz na próby to jeszcze niektóre rzeczy możesz na niego nagrywać w domu lub ćwiczyć wpinając go do karty. Polecam się serio zastanowić. Wiem, że ciężko jest z kasą, też miałem taki problem, że zawsze chciałem najtaniej.

Teraz wyjechałem do UK, wziąłem z domu jedynie kartę i zwyczajnie jak nie mam kasy to się wstrzymuję. Korciło mnie, żeby kupić jakieś zastępstwo do sm58 betki ale mówię wstrzymam się troche, tak też zrobiłem i w zasadzie mam na niego dożywotnią gwarancję, mikrofon nadaje się i do prób i do nagrywania w domu, jestem zadowolony i mam świadomość, że wystarczy mi na dłuuuugie lata.

Jeżeli jednak chodzi o jakieś zamienniki do dobrego dynamika to bym się zastanowił nad Rode M1. Śpiewałem do niego wiele występów, koncertów, no i z milion prób. Jest to bardzo taki typowy pojemnik, nadający się idealnie do każdych warunków, szczególnie ekstremalnych. Zdarza się, że na próbie czy występie jest głośno. Z różnymi ludźmi się spotyka w życiu na jakieś jamy, improwizacje i bywa po prostu tak, że sztywny dynamik, zbierający tylko i wyłącznie to co kilka cm od ust jest wymagany. Rode u mnie zdał egzamin na 5. Nie ma żadnych przesterów, jakość bardzo fajna a cena to około 300zł. Jakość live jest taka:


Reasumując ja widzę dwie opcje.
1.Ekonomiczna i serio taka w ostateczności:
Samson C01U (mikrofon usb), wpinasz i nagrywasz, ma swoją własną kartę dźwiękową
Rode M1 (dynamik), na próby/występy

2.Porządniejsza
MXL 990 - niskobudżetowy, przyzwoity pojemnik, bez wbudowanej karty wewnętrznej (ewentualnie coś lepszego)
Focusrite Scarlett 2i2 - zewnętrzna karta dźwiękowa
Shure SM58 Beta - dynamik na próby/koncerty. Jeden z najlepszych mikrofonów dynamicznych w historii, używany przez masę gwiazd i artystów.

_________________
Lekcje śpiewu przez Skype! (kontakt: prywatna wiadomość)


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 10 września 2015, 19:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 8 sierpnia 2013, 20:21
Wiek: 39
Posty: 226

Online: 22d 8h 40m 12s
GG: 0
Dziękuję za odpowiedź :) Przy okazji - we własnej piosence brzmisz bardzo dobrze, ale nie będę tego składać na mikrofon. Czy do tego Focusrite Scarlett 2i2 da się podpiąć też np. gitarę elektryczną? Zaciekawiłeś mnie tymi mikrofonami, bo o ile o Rode m1 i Shure sm 58 słyszałam (nie wiem czym się różni beta od "normalnego" sm58), to o MXL990 nigdy. Shure miałam w rękach, nawet dane mi było do niego śpiewać, było ok. choć mam wrażenie (może odpowiedzialne były za to niewłaściwe ustawienia na interfejsie), że brzmiałam bardzo jasno. A tego bym nie chciała.
Czyli z Twego doświadczenia i ten Rode i MXL 990 dobrze i wiernie przenoszą dźwięk? Do gitary elektrycznej też by się nadały? Naprawdę ciężka sprawa z tymi mikrofonami :(

_________________
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=BPuIe0GyfLQ[/youtube]


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: piątek, 11 września 2015, 08:07 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 13 czerwca 2011, 21:19
Wiek: 32
Posty: 1868

Online: 186d 12h 51m 21s
Cytuj:
Czy do tego Focusrite Scarlett 2i2 da się podpiąć też np. gitarę elektryczną?

Można, jeszcze jak! W Scarlett masz 2 wejścia, więc możesz nawet równocześnie podpiąć gitare elektryczną i mikrofon no i nagrywać to na setkę.

Ja śpiewałem do rode i shureów sm58 i miałem wrażenie, że te drugie są nieco głośniejsze i mają więcej przestrzeni. Dają takie trochę wrażenie brzmienia pojemnościowego mikrofonu. Są oczywiście dynamiczne, typowo dynamiczne ale np. Rode M1 miał nieco mniej takiego miejsca, chociaż czasami okazywało się to zaletą, no i w przeciwieństwie do tego drugiego dodawał coś do głosu w górze, taki lekki mam wrażenie szmerek, co też miało swój urok.

Co do porównań mikrofonów to tutaj masz przykład:


Wiesz, najlepiej to po prostu iść do sklepu i pośpiewać do tych mikrofonów jak jest możliwość i dobrać pod głos. Najważniejsze to żeby dopasować wszystko pod siebie.


Jeżeli chodzi o MXL to tutaj całkiem ciekawy artykuł:
http://zakamarkiaudio.pl/2011/01/jaki-k ... okalu.html

Ja go kupiłem z tej aukcji. Gość chyba je skądś sprowadza, bo majki są dużo tańsze niż cena rynkowa a nie są jakimś szmelcem i podróbami.
http://allegro.pl/mxl-990-studyjny-mikr ... 11723.html

_________________
Lekcje śpiewu przez Skype! (kontakt: prywatna wiadomość)


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: piątek, 11 września 2015, 21:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 8 sierpnia 2013, 20:21
Wiek: 39
Posty: 226

Online: 22d 8h 40m 12s
GG: 0
Dzięki za odpowiedź. Myślę, że czeka mnie wycieczka do jakiegoś sklepu muzycznego i testowanie mikrofonów, bo na "sucho" się raczej nie zdecyduję na nic. Tylko nie wiem, czy wszystkie sklepy oferują możliwość takich prób. Jakoś ten Rode mnie zainteresował, pewnie dlatego, że jest tańszy od shure'a i dane techniczne ma nieco lepsze. Bo może lepiej właśnie zdecydować się jednak na mikrofon dynamiczny, którym chyba będzie można też coś nagrać ;) A i na jakąś próbę zabrać.
W sumie to ten projekt z mikrofonami to w moim przypadku wydawanie pieniędzy, które będę mieć dopiero w przyszłym miesiącu ;) Ale już się cieszę na samą myśl, że może wreszcie będę sobie mogła pozwolić na kupno takiego, w sumie nawet przydatnego choćby do nauki śpiewu sprzętu.

_________________
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=BPuIe0GyfLQ[/youtube]


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 29 grudnia 2016, 11:46 
Offline

Dołączył(a): czwartek, 29 grudnia 2016, 11:42
Posty: 2

Online: 36m 17s
GG: 0
Hej, dopiero od niedawna jestem posiadaczką Prodipe Lanen. Podpinajac go do laptopa nie zbiera dzwieku czysto, o ile w ogole zbiera. Mikforon robi przerwy w nagraniach, w ogole nie slychac slow,a jesli slychac to bardzo cicho. Jak moge rozwiazac ten problem ? Czy pozosaje mi tylko wymiana mikrofonu czy to ja popelniam bledy ? Jestem totalnym laikiem, a mikrofon byl prezentem. Pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil  
 

Drukuj 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

 * Zarejestruj  * FAQ    * Szukaj   * Zaloguj 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2010 & SEO Group
TMOL Style by NinhAnh Update by Luzaki.org