* Zarejestruj  * FAQ    * Szukaj   * Zaloguj 



Nazwa użytkownika:
Hasło:

Zapamiętaj mnie


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Czy taki temat jest waszym zdaniem potrzebny?
Tak 89%  89%  [ 31 ]
Nie 11%  11%  [ 4 ]
Liczba głosów : 35
Autor Wiadomość
 
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 28 kwietnia 2011, 20:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 4 lutego 2010, 18:25
Wiek: 34
Posty: 627

Lokalizacja: Wrocław
Online: 1192d 22h 38m 27s
Mnie trochę rozśmieszył argument o brzydkim głosie, bo są ludzie, których głos był oceniany jako "brzydki" a mimo wszystko zdobyli popularność :)

Też sobie nie wyobrażam, że przychodze na lekcje a nauczyciel mi nie jest w stanie "pokazać" jak coś należy wykonać


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 28 kwietnia 2011, 21:04 
Offline

Dołączył(a): czwartek, 28 kwietnia 2011, 09:57
Posty: 6

Online: 2m 25s
Często głosy "brzydkie" są tak naprawdę interesujące. Sztuka XX wieku zmieniła wszystkie kryteria. Chodzi o przekaz, emocje i opowieść, którą wokalista przedstawia poprzez utwór. Bel canto nie jest już wyznacznikiem prawdziwości. Ale podstawy techniczne, nad którymi pracuje się kilka godzin dziennie (tak jak na każdym instrumencie) są niezbędne. Potem z mniejszą częstotliwością ale do końca życia. Trzeba śpiewać czysto i rytmicznie żeby mówić o czymkolwiek. Jeśli ktoś chce uczyć się śpiewu trzeba te dwie rzeczy posiadać.


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 28 kwietnia 2011, 21:36 
Offline

Dołączył(a): czwartek, 28 kwietnia 2011, 09:57
Posty: 6

Online: 2m 25s
Dokładnie, w bel canto głos musi być piękny.


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 28 kwietnia 2011, 22:04 
Offline

Dołączył(a): czwartek, 28 kwietnia 2011, 09:57
Posty: 6

Online: 2m 25s
Nie, ale to była dygresja odnośnie zmian estetycznych w sztuce XX wieku


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 28 kwietnia 2011, 22:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 4 lutego 2010, 18:25
Wiek: 34
Posty: 627

Lokalizacja: Wrocław
Online: 1192d 22h 38m 27s
heh bel canto, nie wiem czy wiecie ale wiele osób twierdziło, że Maria Callas miała brzydki głos - w sensie barwy, ogólnego brzmienia, ja w sumie za jej głosem też nie przepadam chociaż uwielbiam jej słuchać ze względu na wspaniałą technike :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: wtorek, 3 maja 2011, 08:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 26 grudnia 2010, 19:19
Wiek: 29
Posty: 333

Lokalizacja: Chorzów
Online: 19d 8h 17s
I ta Zapendowska uczy śpiewu? Czy ona wogóle myśli co gada? Nie śpiewa bo ma nosowy głos? To jakby przyszedł do niej ktoś, kto chciałby usunąć nosowość, to by go odprawiła? Czego ona tam uczy? Widać reklama dzisiaj robi wszystko...


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: wtorek, 3 maja 2011, 10:23 
Offline

Dołączył(a): czwartek, 15 kwietnia 2010, 09:54
Wiek: 34
Posty: 45

Online: 1d 8h 24m 51s
Hehe... Zapendowska powiedziała tylko, że nie śpiewa, że nie jest wokalistką. Wiem jednak, że swoim uczniom zawsze pokazywała, co i jak... nigdy na jej lekcjach nie było tak, że nie wydobywała z siebie żadnego dźwięku. Zresztą o tym też powiedziała. Uczyła wielu ludzi śpiewu i na pewno nie wyrzucili tych pieniędzy w błoto. Poza tym... dobry trener wcale nie musi być dobrym piłkarzem, tak samo trener wokalny wcale nie musi rewelacyjnie śpiewać. Poza tym teraz to już chyba pani Ela w ogóle nie udziela lekcji śpiewu, a szkoda...


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: wtorek, 3 maja 2011, 10:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 30 sierpnia 2010, 16:46
Wiek: 32
Posty: 243

Lokalizacja: wro
Online: 2d 22h 22m 39s
Media ją wypromowały i tyle.
Jako nauczyciel wygląda na denną, tylko ględzi 'ja mam dobre ucho, ale brzydki głos'.
I osobiście jak na nią patrzę to odnoszę wrażenie że jest strasznie zapatrzona w siebie.

_________________
Kotek.
heaven-bryan-adams-t1458.html
zawsze-tam-gdzie-ty-t1266.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 11 maja 2011, 11:02 
Offline

Dołączył(a): środa, 11 maja 2011, 10:38
Wiek: 31
Posty: 5

Lokalizacja: Lublin
Online: 2h 56m 1s
Słuchajcie, mam małą prośbę. Obalcie lub potwierdźcie moje przekonanie o nauczycielach muzyki. Muszę sobie coś poukładać w głowie.

Zanim zainteresowałem się nauką śpiewu, miałem okazję przyglądać się warsztatom SLS i dało mi do myślenia powiedzenie osoby prowadzącej te warsztaty aby uważać na "nauczycieli", którzy mówią "zaśpiewaj mi ten dźwięk a sami nie potrafią go wydobyć". Z takim podejściem się zgadzam.

Im dalej zagłębiałem się w temat śpiewu słyszałem o tym, że jak ktoś całą uwagę poświęca temu czy ty dobrze oddychasz, czy masz dobrą postawę a ignoruje naukę prawidłowego domknięcia strun głosowych to należy go unikać.

Takie 2 przekonania powodują, że nie mam ochoty iść na lekcje do żadnego nauczyciela z "ogłoszeń" gdyż wychodzę z założenia, że zacznie od nauki oddychania itp. a dalej mi nie wyjaśni, który sposób wydobywania z siebie dźwięku jest prawidłowy.

Brałem udział w lekcji NVP - "Natural Voice Perfection". Zainspirowało mnie to co tam usłyszałem lecz jest to strasznie drogie i póki co nie stać mnie na koleje lekcje, tym bardziej, że muszę dojechać 300km!
Czy taka cena ma swoje uzasadnienie w tej metodzie? Czy powinienem dalej wydawać takie sumy na naukę czy bardziej zainteresować się kimś z "ogłoszeń"? Doradźcie mi jakie szkoły polecacie tak aby nie zepsuć sobie głosu i nie nabawić złych nawyków.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 11 maja 2011, 12:20 
Offline

Dołączył(a): środa, 11 maja 2011, 10:38
Wiek: 31
Posty: 5

Lokalizacja: Lublin
Online: 2h 56m 1s
Dzięki za odpowiedź, już mi się rozjaśnia. Zachęcam do dalszych odpowiedzi.

Zauważyłem, że kilka osób na tym forum jest z Lublina.
Znacie może jakiegoś nauczyciela godnego polecenia?


Góra
 Zobacz profil  
 

Drukuj 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

 * Zarejestruj  * FAQ    * Szukaj   * Zaloguj 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2010 & SEO Group
TMOL Style by NinhAnh Update by Luzaki.org