* Zarejestruj  * FAQ    * Szukaj   * Zaloguj 



Nazwa użytkownika:
Hasło:

Zapamiętaj mnie


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 
 Tytuł: Szanujmy się
Nieprzeczytany postNapisane: sobota, 13 lipca 2013, 12:21 
Witam serdecznie :)

Zauważyłam, że na forum ostatnio panuje złośliwość i brak szacunku dla drugiego człowieka. Martwi mnie to, ponieważ miło jest patrzeć, jak ludzie chcą bezinteresownie pomagać, ale przykro się robi, kiedy człowiek, odwiedzając takie forum i mając nadzieję na pozytywną dawkę emocji (przecież śpiew to też radość!), widzi, jak jeden użytkownik drugiemu chce uprzykrzyć tę naukę śpiewu.

To, co czasem się dostrzega w tematach jest po prostu smutne. Smutne, ponieważ teoretycznie młodzi i pełni energii ludzie powinni przekazywać sobie wzajemnie pozytywną energię i motywację do nauki śpiewu. Śpiew to bardzo delikatna dziedzina - wymaga użycia emocji. A teraz wyobraźcie sobie kogoś z emocjami wyniesionymi z forum wokalnego. Emocjami, które są negatywne... jak ten człowiek ma się rozwijać? Zamiast pozytywnych emocji widać tutaj często żal i frustrację, które ktoś chce przenieść na kogoś. Ktoś chce bawić się w eksperta, dając sobie prawo do krytykowania jakże błahych kwestii.

Śpiew wymaga pokory. Jeżeli używasz jakiejkolwiek niekonstruktywnej krytyki względem drugiej osoby, to znaczy, że uważasz się za kogoś lepszego od tej osoby. I pewnie nie zdajesz sobie sprawy, jak bardzo możesz takiej osobie zaszkodzić.

Wierzcie mi, ludzie przychodzący na to forum, naprawdę liczą na pomoc, bo większość z nich po prostu nie ma możliwości uczęszczania na lekcje śpiewu. Oni liczą na to, że ktoś im pomoże, wskaże właściwą drogę, że otrzymają od kogoś nawet niewielką wskazówkę, cokolwiek. Tymczasem już na początku mogą się spotkać z bezsensową krytyką. Kolejną kwestią są prowokacje. Ludzie dają się sprowokować i pokazują całą swoją złośliwość. W rzeczywistości nic nie usprawiedliwia takiego zachowania.

Wystarczy rzucić okiem na tematy:

viewtopic.php?f=42&t=4638
viewtopic.php?f=28&t=4624

Apeluję do wszystkich użytkowników tego forum o trzymanie się zasady "najpierw myślę, potem piszę". Przede wszystkim jednak proszę administrację/moderatorów o większe zaangażowanie w utrzymaniu dobrej atmosfery na forum. Przypominam także, że moderatorzy powinni być przykładem dla innych użytkowników. Muszę to stwierdzić, chociaż wiem, że może to zostać źle odebrane, jednakże mam prawo do wyrażania opinii, że na forum często moderatorzy nie przestrzegają tej niepisanej zasady. A szkoda, bo mając doświadczenie wokalne, mogliby naprawdę postarać się i o aspekt merytoryczny forum, i ten psychologiczny.

Pozdrawiam :)


Góra
  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: sobota, 13 lipca 2013, 14:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 8 sierpnia 2012, 00:56
Wiek: 32
Posty: 366

Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
Online: 28d 7h 4m 11s
GG: 1882681
Czuję się wywołany do tablicy, zatem grzecznie odpowiadam. :)

chances napisał(a):
Zauważyłam, że na forum ostatnio panuje złośliwość i brak szacunku dla drugiego człowieka. Martwi mnie to, ponieważ miło jest patrzeć, jak ludzie chcą bezinteresownie pomagać, ale przykro się robi, kiedy człowiek, odwiedzając takie forum i mając nadzieję na pozytywną dawkę emocji (przecież śpiew to też radość!), widzi, jak jeden użytkownik drugiemu chce uprzykrzyć tę naukę śpiewu.

A ja zauważyłem, że każda opinia inna niż (powiedz mi to, co chcę usłyszeć) jest traktowana jak atak. Od opinii typu "ślicznie, cudownie, zapraszam do mnie" jest portal iSing.pl.

chances napisał(a):
To, co czasem się dostrzega w tematach jest po prostu smutne. Smutne, ponieważ teoretycznie młodzi i pełni energii ludzie powinni przekazywać sobie wzajemnie pozytywną energię i motywację do nauki śpiewu. Śpiew to bardzo delikatna dziedzina - wymaga użycia emocji. A teraz wyobraźcie sobie kogoś z emocjami wyniesionymi z forum wokalnego. Emocjami, które są negatywne... jak ten człowiek ma się rozwijać? Zamiast pozytywnych emocji widać tutaj często żal i frustrację, które ktoś chce przenieść na kogoś. Ktoś chce bawić się w eksperta, dając sobie prawo do krytykowania jakże błahych kwestii.

Tutaj naprawdę nie wiem, o co Ci chodzi. Jesteś chyba przewrażliwiona (żeby nie nazwać tego inaczej), bo wszędzie widzisz jakieś negatywne emocje.
chances napisał(a):
Śpiew wymaga pokory. Jeżeli używasz jakiejkolwiek niekonstruktywnej krytyki względem drugiej osoby, to znaczy, że uważasz się za kogoś lepszego od tej osoby. I pewnie nie zdajesz sobie sprawy, jak bardzo możesz takiej osobie zaszkodzić.

Znowu, ja nie zaobserwowałem tego typu zachowań. Ludzie piszą to, co uważają (zależnie od ich poziomu wiedzy). Często nawet widzę, że ludzie piszą, że im się podoba, ale nic więcej nie napiszą, bo nie są na tyle zaawansowani (i to popieram). Nie wiem, gdzie Ty znowu widzisz niekonstruktywną krytykę.
A co do pogrubionego fragmentu, to sama to robisz, chociażby używając zwrotu "Witam". Poczytaj o jego znaczeniu i zastosowaniu. ;)
chances napisał(a):
Wierzcie mi, ludzie przychodzący na to forum, naprawdę liczą na pomoc, bo większość z nich po prostu nie ma możliwości uczęszczania na lekcje śpiewu. Oni liczą na to, że ktoś im pomoże, wskaże właściwą drogę, że otrzymają od kogoś nawet niewielką wskazówkę, cokolwiek. Tymczasem już na początku mogą się spotkać z bezsensową krytyką. Kolejną kwestią są prowokacje. Ludzie dają się sprowokować i pokazują całą swoją złośliwość. W rzeczywistości nic nie usprawiedliwia takiego zachowania.

Znowu ta bezsensowna krytyka. Ja z kolei zauważam, że kto może, to stara się coś doradzić, jak tylko umie najlepiej, nawet najmniejszą wskazówką. To nie jest moja (ani nikogo innego) wina, że jak ktoś usłyszy coś, co mu nie odpowiada, to od razu uznaje to za niekonstruktywną krytykę, obrażanie i atak na jego osobę.
Co do prowokowania i ciągnięcia tematu w sposób złośliwy się zgodzę z Tobą, że czasem ludziom nerwy puszczają. Po prostu wszyscy musimy się pilnować i nie dać się sprowokować, a bany nie będą się sypać. ;)
chances napisał(a):
Wystarczy rzucić okiem na tematy:

viewtopic.php?f=42&t=4638
viewtopic.php?f=28&t=4624

Co do drugiego tematu. Ja stawiam, że to była prowokacja. Jeżeli nie, to osoba, która to wrzuciła, również powinna wyciągnąć odpowiednie wnioski z naszej reakcji. ;)

Co do pierwszego, to już koleżance odpisałem. Nie zauważam tam złośliwości, a wytknięcie przeze mnie jej literówki było żartem i tylko napomknięciem. Pierwszą moją wypowiedź podtrzymuję. Zach się wkręcił, ale nie ciągnął tematu. To koleżanka odebrała to jako atak, złośliwości i nie wiadomo co jeszcze.
Jak widzi coś, czego nie ma, to naprawdę ja z tym nic zrobić nie mogę. Powtórzę to samo, co jej napisałem. Trochę więcej luzu i dystansu. ;)

chances napisał(a):
Apeluję do wszystkich użytkowników tego forum o trzymanie się zasady "najpierw myślę, potem piszę". Przede wszystkim jednak proszę administrację/moderatorów o większe zaangażowanie w utrzymaniu dobrej atmosfery na forum. Przypominam także, że moderatorzy powinni być przykładem dla innych użytkowników. Muszę to stwierdzić, chociaż wiem, że może to zostać źle odebrane, jednakże mam prawo do wyrażania opinii, że na forum często moderatorzy nie przestrzegają tej niepisanej zasady. A szkoda, bo mając doświadczenie wokalne, mogliby naprawdę postarać się i o aspekt merytoryczny forum, i ten psychologiczny.

Oczywiście, masz prawo do wyrażania własnej opinii i cieszę się, że to robisz. :)
Popieram apel i prośbę, aczkolwiek radziłbym też nabrać nieco dystansu, nie brać wszystkiego tak na serio i do siebie i po prostu wrzucić nieco na luz. :)

chances napisał(a):
Pozdrawiam :)

Również pozdrawiam. ;)

_________________
http://www.youtube.com/user/jaco5291


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: sobota, 13 lipca 2013, 15:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 28 maja 2013, 20:56
Wiek: 27
Posty: 119

Online: 5d 6h 42m 51s
GG: 12451446
Myślę, że mogę się wypowiedzieć jako nowy użytkownik forum :]

Otóż, przyszedłem tu z forum gitarzysci.pl gdzie powszechny jest najazd na osobę za jej gusta, albo najazd na osobę za to co sobą reprezentuje technicznie - ogólnie forum nie polecam. Co do mojej obecnośći na tym forum zauważyłem bardzo pozytywne względem tamtego forum nastawienie do innej osoby, nie jest ono "polskie", czyli domyślnie złe tylko raczej dobre. Do tej pory nie zostałem przez nikogo zaatakowany, a moje wypowiedzi są traktowane poważnie. Ludzie, mają ogólnie poczucie humoru i nie cwaniakują. Także do tej pory moje wrażenia z forum są pozytywne, nie ma co takich apelów wystawiać :]. Chyba, że jeszcze za mało na forum siedziałem, by takie wnioski wysnuwać.


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: sobota, 13 lipca 2013, 17:09 
Cytuj:
A ja zauważyłem, że każda opinia inna niż (powiedz mi to, co chcę usłyszeć) jest traktowana jak atak. Od opinii typu "ślicznie, cudownie, zapraszam do mnie" jest portal iSing.pl.

Konstruktywna krytyka jest ok, gorzej, kiedy ktoś stosuje ad personam i inne sztuczki erystyczne (np. tutaj: Jesteś chyba przewrażliwiona (żeby nie nazwać tego inaczej), bo wszędzie widzisz jakieś negatywne emocje.).

Cytuj:
Tutaj naprawdę nie wiem, o co Ci chodzi. Jesteś chyba przewrażliwiona (żeby nie nazwać tego inaczej), bo wszędzie widzisz jakieś negatywne emocje.

Rozumiem, że trudno je dostrzec, bo świat już się do nich tak przyzwyczaił, że są prawie niewidoczne. Niestety, emocje negatywne psują wszystko od środka - niezauważalnie - a kiedy się je dostrzeże, to często jest już za późno.

Cytuj:
Co do drugiego tematu. Ja stawiam, że to była prowokacja. Jeżeli nie, to osoba, która to wrzuciła, również powinna wyciągnąć odpowiednie wnioski z naszej reakcji.

Nawet jeżeli to była prowokacja, to pewne osoby zachowały się, moim zdaniem, naprawdę niewłaściwie. Gdybym była nowym użytkownikiem i gdybym nie wiedziała nic na temat nauki śpiewu, pomyślałabym, że w taki sposób traktuje się tutaj początkujących.

Dystans jest oczywiście niezwykle potrzebną rzeczą. Nadmierny dystans to pozwalanie na złośliwość, a nawet agresję.


Kiedyś pojawiły się głosy, że dawniej na forum była zła atmosfera. Te same osoby, które wygłaszały tę opinię, teraz często przyczyniają się własnie do tego, że zła atmosfera wraca. Czy tego chcemy?


Góra
  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: sobota, 13 lipca 2013, 18:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 8 sierpnia 2012, 00:56
Wiek: 32
Posty: 366

Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
Online: 28d 7h 4m 11s
GG: 1882681
chances napisał(a):
Cytuj:
A ja zauważyłem, że każda opinia inna niż (powiedz mi to, co chcę usłyszeć) jest traktowana jak atak. Od opinii typu "ślicznie, cudownie, zapraszam do mnie" jest portal iSing.pl.

Konstruktywna krytyka jest ok, gorzej, kiedy ktoś stosuje ad personam i inne sztuczki erystyczne (np. tutaj: Jesteś chyba przewrażliwiona (żeby nie nazwać tego inaczej), bo wszędzie widzisz jakieś negatywne emocje.).
Wybacz, ale ja lubię nazywać rzeczy po imieniu. Moim zdaniem widzisz problem tam, gdzie go nie ma, po prostu.

chances napisał(a):
Cytuj:
Tutaj naprawdę nie wiem, o co Ci chodzi. Jesteś chyba przewrażliwiona (żeby nie nazwać tego inaczej), bo wszędzie widzisz jakieś negatywne emocje.

Rozumiem, że trudno je dostrzec, bo świat już się do nich tak przyzwyczaił, że są prawie niewidoczne. Niestety, emocje negatywne psują wszystko od środka - niezauważalnie - a kiedy się je dostrzeże, to często jest już za późno.
A nie zastanawiałaś się nad tym, że może dostrzegasz je dlatego, że tego chcesz, a ich tam wcale nie ma?

chances napisał(a):
Cytuj:
Co do drugiego tematu. Ja stawiam, że to była prowokacja. Jeżeli nie, to osoba, która to wrzuciła, również powinna wyciągnąć odpowiednie wnioski z naszej reakcji.

Nawet jeżeli to była prowokacja, to pewne osoby zachowały się, moim zdaniem, naprawdę niewłaściwie. Gdybym była nowym użytkownikiem i gdybym nie wiedziała nic na temat nauki śpiewu, pomyślałabym, że w taki sposób traktuje się tutaj początkujących.

Moim zdaniem znowu przesadzasz. Jak dla mnie to była prowokacja, która przyniosła nam wszystkim (a może nie?) trochę śmiechu i tyle. I wydaje mi się, że każdy skumał o co chodziło w naszych odpowiedziach i nie brał ich na poważnie.

chances napisał(a):
Dystans jest oczywiście niezwykle potrzebną rzeczą. Nadmierny dystans to pozwalanie na złośliwość, a nawet agresję.
Każda skrajność jest zła. Ja nie mówię, że jak ktoś na nas pluje, to mamy mówić, że deszcz pada. Po prostu nie odbierajmy życia zbyt poważnie. ;)

chances napisał(a):
Kiedyś pojawiły się głosy, że dawniej na forum była zła atmosfera. Te same osoby, które wygłaszały tę opinię, teraz często przyczyniają się własnie do tego, że zła atmosfera wraca. Czy tego chcemy?

Nie wiem, o jakich osobach mówisz, ale wg mnie przesadzasz z tą atmosferą. Jedna użytkowniczka się oburzyła o lekko uszczypliwy i żartobliwy komentarz, a Ty robisz z tego nie wiadomo jaką aferę. Nie zauważyłem, żeby atmosfera na forum była zła, żeby użytkownicy się nawzajem wyzywali lub/i obrażali. Takie są moje spostrzeżenia (a forum przeglądam regularnie ze względu na pełnioną przeze mnie funkcję), ale niech się wypowiedzą też inni, czy zauważają taki zły trend czy nie.

_________________
http://www.youtube.com/user/jaco5291


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: sobota, 13 lipca 2013, 20:21 
Bez względu na wszystko: dystans, luz, czy jak by to można nazwać, najbardziej liczy się otwartość względem drugiego człowieka, szacunek i szerzenie pozytywnej atmosfery. I nie ma to nic wspólnego z filozofią Zachodu, jak to nazwał Zach. To jest naturalna rzecz, której wszyscy uczymy się z każdym dniem :)

O problemach mówić należy, nie wolno zamiatać ich pod dywan. Czasem potrzebna jest odrobina refleksji.

Mnie się właśnie wydaje (a widziałam różne fora internetowe), że na żadnym innym forum nie ma tak dużej samowolki jak tutaj. I to nie jest dobre.

Muzyka jest dziedziną niezwykle delikatną, tak samo emisja głosu. Warto przyczyniać się do tego, aby młodzi amatorzy śpiewu nie zostawali już na początku pozbawiani motywacji.

Przypominam sobie czasy, kiedy byłam tutaj całkiem nowym użytkownikiem i, wracając myślami do tamtych wspomnień, zdaję sobie sprawę, jak wielka odpowiedzialność ciąży na nas, jako osobach chcących pomagać. Gdybym obecnie była nowym użytkownikiem, wielu rzeczy na tym forum nie potrafiłabym zrozumieć. Dla kogoś znającego to forum dłużej jakaś sytuacja może być zabawna, dla kogoś nowego już niekoniecznie. Kluczowym elementem jest empatia, którą stale musimy w sobie rozwijać.

Wierzę, że wspólnie możemy pomóc wielu ludziom w osiąganiu swoich celów. I wiem, jak bardzo to czasem bywa trudne. Proszę także, aby, jeżeli ktokolwiek chciałby się wypowiedzieć, zrobił to właśnie w tym wątku. Może komuś jeszcze coś nie odpowiada, a do tej pory nie miał okazji tego napisać :)


Góra
  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 14 lipca 2013, 01:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 27 listopada 2011, 16:52
Posty: 455

Lokalizacja: Grudziądz
Online: 29d 10h 3m 55s
GG: 10793951
Zach ma rację, wspominając sytuację z klasy. Drobne szyderstwa, głupie dowcipy itp. w towarzystwie są normalne. W momencie, gdy ktoś zaczyna takie pierdołki uważać za toksyczne, robi się toksyczne. Nagle tworzy się atmosfera Wielkiego Brata i przestaje być miło, bo okazuje się, że za krzywe spojrzenie dostaje się w ryj. Nie tędy droga.


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 14 lipca 2013, 12:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 28 marca 2013, 19:52
Wiek: 32
Posty: 256

Lokalizacja: Warszawa
Online: 49d 10h 42m 28s
GG: 0
Ja już wyraziłem opinię na temat tego forum w innym temacie, ale chętnie napiszę to też tutaj.
Na tym forum znalazłem się gdzieś koło roku 2011, kiedy obsada była zupełnie. Potem mnie nie było, powróciłem jakiś czas temu spotykając już inną obsadę i jak dotąd nic nie spowodowało abym chciał się stąd zabrać w cholerę.

Uważam te miejsce za świetne, ba, nawet błogosławione, bo dla człowieka z pasją, kogoś kto naprawdę kocha śpiewać i chce śpiewać lepiej i lepiej, lepszego miejsca nie można znaleźć.
Pomimo faktu, że jest nas tutaj naprawdę mało, to zawsze udaje mi się znaleźć odpowiedź na gryzące mnie pytanie, zawsze ktoś coś odpiszę, podlinkuję (jak np. Zach filmik 3D z budowy krtani), doradzi.

Ostatnio napisałem na SB ile to już w bazie jest użytkowników, hmm ze 3500! i ilu jest aktywnych ? 20?30? A gdzie reszta? Nauczyli się i robią światowe kariery jako wokaliści? Nie sądzę, myślę, że złapali zajawkę i im przeszło. Wytrwali zostaną tutaj tak długo jak będą potrzebować, a ambitnym ludziom wiedzy i umiejętności nigdy za dużo.

Odnoszą całość do mojej osoby, która ciągle pracuje nad techniką, to właśnie tak to postrzegam.
Gdyby nie te forum (wykluczając fora zagraniczne) to nie wiem ile czasu straciłbym na rozwiązywaniu kwestii, które bardziej doświadczeni forumowicze mają już opanowane. Prawdopodobnie tkwił bym na początku nieporównywalnie dłużej.
Jeśli ktoś postrzega konstruktywną krytykę jako najazd lub wyśmiewanie, to niech spada, jeśli ma za mało dystansu do siebie lub WIE LEPIEJ to niech uczy się sam.

Przez większość życia uważałem, że Internet to syf. W istocie tak jest, poziom debilizmu w Internecie przekroczył chyba wszystkie Unijne normy. Sprawa wygląda inaczej dla kogoś kto pragnie się czegoś nauczyć, nabyć nową umiejętność. W Necie jest pełno informacji, tutoriali, poradników, ale przede wszystkim jest pełno entuzjastów! Tak, entuzjastów, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniami z innymi. Od momentu kiedy zacząłem postrzegać Internet w ten sposób, to jestem bardzo szczęśliwy, że mam do niego dostęp.

To właśnie bardzo wpłynęło na moją opinię dotyczącą tego forum. Choćbym nie wiem jak został tutaj zwyzywany, to będę wchodził, czytał, uczył się i wyciągał wnioski.


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 15 lipca 2013, 17:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 28 marca 2013, 19:52
Wiek: 32
Posty: 256

Lokalizacja: Warszawa
Online: 49d 10h 42m 28s
GG: 0
Hahahahah fajnie się bawią na EV xD


Góra
 Zobacz profil  
 

Drukuj 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

 * Zarejestruj  * FAQ    * Szukaj   * Zaloguj 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2010 & SEO Group
TMOL Style by NinhAnh Update by Luzaki.org