* Zarejestruj  * FAQ    * Szukaj   * Zaloguj 



Nazwa użytkownika:
Hasło:

Zapamiętaj mnie

Regulamin działu


Tutaj możesz zapytać o konkretną kwestię techniki wokalnej. Najlepiej wraz z pytaniem zamieścić próbkę ukazującą problem.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 188 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Następna strona
Autor Wiadomość
 
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 21 czerwca 2010, 14:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 4 lutego 2010, 18:25
Wiek: 34
Posty: 627

Lokalizacja: Wrocław
Online: 1192d 22h 38m 27s
Jako, że jestem ogromną fanką śpiewu klasycznego, chciałabym też sama nauczyć się tak śpiewać. Stad moje pytanie - jak w temacie - jak się za to zabrać? Ze względów finansowych nie mogę pozwolić sobie na jakieś regularne prywatne lekcje - myślicie, że można się zabrać za naukę bez nauczyciela, tudzież może macie jakieś pomysły w jaki inny sposób załapać się na jakieś zajęcia? Dodam, że nigdy nie uczyłam się niczego związanego z muzyką (no może poza muzyką w podstawówce :-P ) i jestem raczej za stara na wszelkie szkoły muzyczne. Jakieś sugestie :>


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 28 czerwca 2010, 13:51 
Offline

Dołączył(a): poniedziałek, 28 czerwca 2010, 13:36
Posty: 19

Online: 0s
hej jestem tu od dziś ha dobre co nie ale powiem na naukę śpiewu nigdy nie jest za późno ja się uczyłam troche śpiewu klasycznego nie mogę nic powiedzieć o twoich warunkach bo nigdy cię nie słyszałam ale przed przyjęciem czy jakim kolwiek rozpoczęciem lekcji śpiewu nauczyciele sprawdzają twoje predyspozycje jaki masz głos słuch muzyczny rytmikę słowem wszystko i potem ci mówią czy się nadajesz czy nie czy ma sens uczenie cię czy nie przeważnie są strasznie krytyczni ale tym to sie nie przejmuj pytasz czy w śpiewie klasycznym bez nauczyciela się da coś zrobić hm... dać to na pewno sie da ale nie wiele niestety gdyż to właśnie moim zdaniem najtrudniejszy dział wokalu a taki nauczyciel to słyszy każdy najmniejszy nieprawidłowy dźwięk czy nawet nie prawidłowy oddech wszystko ja polecam ci raczej lekcje przynajmniej żębyś początki załapała no ważne jest żeby słuchać dobrych wykonawców mimi mistrzyniami są Tarja Turunen o nieoceniona Maria Callas i Elene Egorowa ona także uczy emisji głosu ale u niej jedna lekcja wynosi 100zł to jest bardzo dużo lubię jeszcze Ewę Małas-Godlewską
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 28 czerwca 2010, 17:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 4 lutego 2010, 18:25
Wiek: 34
Posty: 627

Lokalizacja: Wrocław
Online: 1192d 22h 38m 27s
Dzięki za odpowiedź;) W wakacje mam zamiar trochę popracować to może z tego starczy i na jakieś lekcje. A jeszcze takie pytanko, czy załapanie się do jakiegoś chóru to dobry pomysł? U mnie na uczelni działają dwa chóry i zastanawiam się czy od przydszłego roku nie spróbować się wkręcić, ale cięgle mam watpliwości czy warto skoro interesuje mnie bardziej śpiew solowy.

btw. czy Tarja Turunen faktycznie taka dobra jest? bo mnie jakoś nigdy nie zachwycała :-P


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: wtorek, 29 czerwca 2010, 14:50 
Offline

Dołączył(a): poniedziałek, 28 czerwca 2010, 13:36
Posty: 19

Online: 0s
kochana pewnie że chór to jest bardzo dobry pomysł tam także uczą śpiewu powiedzą Ci jakim głosem jesteś i będziesz pracowała nad głosem. Tarja Turunen jest fantastyczna nie wiem czemu wątpisz w jej umiejetności ona śpiewa od 6 roku życia jest wusoko wykształconym sopranem lirycznym jej głos ma rozpietośc 3.5 oktaw występowała wlicznych operach w Niemczech i w ogóle jeśli przestaniesz na nią patrzeć przez pryzmat Nightwish sama się przekonasz że to wielka artystka poza tym dzięki niej zaczęłam się uczyć śpiewu operowego niestety koleje losu zmusiły mnie do przerwania edukacji muzycznej ale teraz myślę by wrócić do śpiewu i kontynuowania nauki


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: piątek, 2 lipca 2010, 09:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 4 lutego 2010, 18:25
Wiek: 34
Posty: 627

Lokalizacja: Wrocław
Online: 1192d 22h 38m 27s
@evek No to spróbuje z chórem od przyszłego roku akademickiego. Co Tarjii to może faktycznie muszę jej dać drugą szansę, bo to już dawno było kiedy jej ostatni raz słuchałam, więc może teraz mi się spodoba (chociaż bardziej lubie słuchać altów i mezosopranów ;))

@Ozzy looknełam w podręcznik CVT i faktycznie zachęcająco to wygląda ;) A przyznasz się ile czasu już ćwiczysz? ;-P


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 4 lipca 2010, 12:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 4 lutego 2010, 18:25
Wiek: 34
Posty: 627

Lokalizacja: Wrocław
Online: 1192d 22h 38m 27s
słychać różnice ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: sobota, 24 lipca 2010, 12:29 
Offline

Dołączył(a): środa, 31 marca 2010, 19:34
Posty: 6

Online: 0s
Ja ucze sie sama operowego, oto moja próbka:

http://patrycjaaricia.wrzuta.pl/audio/0 ... H/vn550024

Jeszcze sporo przede mna ale mysle ze juz sporo załapałam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 19 września 2010, 16:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 10 lutego 2010, 23:01
Wiek: 35
Posty: 62

Lokalizacja: Kraków
Online: 0s
Yen
Ja popieram Ave, popieram wybranie sie jednak do jakiegoś nauczyciela, jesli nie masz warunków to chociaż od czasu do czasu, jesli myslisz o tym bardziej na powaznie :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 19 września 2010, 17:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 4 lutego 2010, 18:25
Wiek: 34
Posty: 627

Lokalizacja: Wrocław
Online: 1192d 22h 38m 27s
Icia25
też już doszłam do takiego samego wniosku, że samemu to nie ma sensu. Moja mama powiedziała, że jakbym znalazła sobie jakieś hobby to jest mnie w stanie dofinansować, bo już nie może patrzeć jak przed kompem gnije :-P więc może nawet wszystko odbędzie się bez większej szkody dla mojego studenckiego portfela :) Na razie jestem na etapie szukania nauczyciela i muszę powiedzieć, że jest to trudniejsze niż sądziłam (albo nie posiadłam jeszcze jakiegoś magicznego skilla, który to ułatwia <lol2> ) znalazłam jedną nauczycielke, ale na razie czekam aż mi odpisze na maila no i zobaczymy co potem ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 19 września 2010, 17:09 
Offline

Dołączył(a): piątek, 13 sierpnia 2010, 19:14
Posty: 49

Lokalizacja: Siedlce
Online: 7d 16h 22m 11s
Nauka śpiewu klasycznego jest moim marzeniem, ale oczywiście w moim mieście nie ma nauczycieli :] Ale kiedyś, może kiedy wyjadę na studia, chciałabym spróbować.

Ozzy, to mówisz, że z CVT można się nauczyć? Bo śpiew typowo rozrywkowy mnie nie interesuje. Nie jest to może stricte klasyka, ale na pewno bliżej do niej niż do rozrywki :)

_________________
"Więcej twangu!"


Góra
 Zobacz profil  
 

Drukuj 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 188 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 19  Następna strona

 * Zarejestruj  * FAQ    * Szukaj   * Zaloguj 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2010 & SEO Group
TMOL Style by NinhAnh Update by Luzaki.org