* Zarejestruj  * FAQ    * Szukaj   * Zaloguj 



Nazwa użytkownika:
Hasło:

Zapamiętaj mnie

Regulamin działu


Tutaj możesz zapytać o konkretną kwestię techniki wokalnej. Najlepiej wraz z pytaniem zamieścić próbkę ukazującą problem.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 25 stycznia 2018, 21:19 
Offline

Dołączył(a): piątek, 20 października 2017, 16:41
Posty: 10

Online: 4h 49m 17s
GG: 0
Wytłumaczcie mi, odkąd zacząłem śpiewać (5 miesięcy) skala mi się poszerzyła w górę. Niestety bardziej w falsecie (mogę gwizdka sięgnąć) niż w piersiowym (tylko A4). Chciałbym osiągnąć C#5 w piersiowym, aby mieć ponad dwie oktawy w piersiowym.


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 25 stycznia 2018, 21:20 
Offline

Dołączył(a): piątek, 20 października 2017, 16:41
Posty: 10

Online: 4h 49m 17s
GG: 0
Wytłumaczcie mi, odkąd zacząłem śpiewać (5 miesięcy) skala mi się poszerzyła w górę. Niestety bardziej w falsecie (mogę gwizdka sięgnąć) niż w piersiowym (tylko A4). Chciałbym osiągnąć C#5 w piersiowym, aby mieć ponad dwie oktawy w piersiowym. Ma ktoś pomysły, filmy, ćwiczenia?


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: sobota, 27 stycznia 2018, 06:26 
Offline

Dołączył(a): wtorek, 5 kwietnia 2011, 22:40
Wiek: 33
Posty: 630

Lokalizacja: United Kingdom.
Online: 116d 14h 40m 34s
GG: 0
Skoro spiewasz komfortowo do C4 to jakis basiorek widze, ktory chce wysoko spiewac. Powiem Ci, ze da sie to all ogarnac, ale pierw to musisz opanowac twang I inne rzeczy. Z tego co mi opowiadasz, powyzej C4 przechodzisz juz na falset. To ok, zeby nie bylo scisku powyzej C4 to niestety ale musisz ogarnac przechodzenie przez rejestry, takze dluga droga przed Toba.

_________________
Lowest tenor.


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 29 stycznia 2018, 09:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 29 stycznia 2018, 08:48
Posty: 39

Lokalizacja: Zielona Góra
Online: 1d 4h 52m 4s
GG: 0
Nie ma nic złego w dobrym falsecie. Jak ci wychodzi to pielęgnuj to

a tak, to trzeba maksymalnie na głowę, czy na maskę przenosić głos, czy jak to się nazywa ;) nie wiem jak to określić. Ja staram się robić jak największy rezonans gdzieś z tyłu głowy i wtedy wychodzą dość wysokie dźwięki nawet lekko. Trzeba oczywiście solidne podparcie z dołu (z tym mam problem)


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: sobota, 3 marca 2018, 15:55 
Offline

Dołączył(a): piątek, 20 października 2017, 16:41
Posty: 10

Online: 4h 49m 17s
GG: 0
Jarek Gil napisał(a):
Nie ma nic złego w dobrym falsecie. Jak ci wychodzi to pielęgnuj to

a tak, to trzeba maksymalnie na głowę, czy na maskę przenosić głos, czy jak to się nazywa ;) nie wiem jak to określić. Ja staram się robić jak największy rezonans gdzieś z tyłu głowy i wtedy wychodzą dość wysokie dźwięki nawet lekko. Trzeba oczywiście solidne podparcie z dołu (z tym mam problem)

Wiadomo, dobry falset nie jest zły. Ale chciałbym uzyskać wysokie dźwięki (cis dwukreślne wystarczy) bez krzyku i falsetu, a z pełną gracją. Póki co moje maksymalne osiągi rejestru piersiowego to f razkreślne, chyba, że z beltingiem, wtedy gis razkreślne. W dołach potrafię zejść do g albo gis, zależy od rozgrzania.


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: wtorek, 13 marca 2018, 19:35 
Offline

Dołączył(a): wtorek, 5 kwietnia 2011, 22:40
Wiek: 33
Posty: 630

Lokalizacja: United Kingdom.
Online: 116d 14h 40m 34s
GG: 0
Gorki to akustyka, nic wiecej. Jezeli chcesz spiewac wysoko to niestety ale musisz nauczyc sie blendowania chesta I heada, czyli mix voice. Anyways, malo kto spiewa cokolwiek powyzej C5.

_________________
Lowest tenor.


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: wtorek, 13 marca 2018, 23:16 
Offline

Dołączył(a): sobota, 2 lipca 2016, 02:40
Posty: 97

Online: 16d 8h 46m 27s
GG: 0
No niestety czym wyższy dźwięk w pełnym głosie tym głośniejszy.
Też nie tak dawno starałem się na siłę wyciągnąć cicho fis żeby tylko mnie sąsiedzi nie słyszeli.
Ale prawda jest taka że każdy wysoki dźwięk (bez falsetu) musi być oparty na klacie inaczej się rozejdzie albo będzie zaciśnięty.
Po 1 Wydaje mi się a raczej jestem pewny że te twoje f razkreślne to jest chest dominant mix... Ten mix jest bardzo klatowy więc wydaje ci się że to pierś.. No ale jak ty na pure klacie śpiewasz F razkreślne to nieźle :D jest moc
Po 2 Bruno Mars czołówka wokalistów popowych Tenor jak się patrzy a też nie śpiewa g1 cicho :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 5 kwietnia 2018, 23:53 
Offline

Dołączył(a): piątek, 20 października 2017, 16:41
Posty: 10

Online: 4h 49m 17s
GG: 0
Możliwe, że to chest dominant mix, ale chciałbym taki efekt osiągnąć do c2 około, bo head (bądź też falset) mam już opanowany (oglądanie Brendona Urie się przydało). No racja, ale są tenory co dają radę cicho do h1 skoczyć. Póki co moim celem jest rozszerzenie skali w górę, bo to właśnie tenorowa skala (mimo typowego tenoru mówionego) jest ogromnym problemem. Więc szukam wskazówek, podpowiedzi i ćwiczeń ku osiągnięciu chociaż tego chest dominant mix w gis1, to już będę zadowolony, no konkurs piosenki angielskiej chociaż ładnie wyjdzie z taką wysoką nutą.


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: piątek, 6 kwietnia 2018, 19:14 
Offline

Dołączył(a): sobota, 2 lipca 2016, 02:40
Posty: 97

Online: 16d 8h 46m 27s
GG: 0
Tylerr to powiem ci że mam identyczny problem.
Tenor który śpiewa cicho do h1?? To chyba jakiś high tenor śpiewający na neutralohead.
Tylerr A ten konkurs piosenki w jakim stylu chcesz zaśpiewać.. Rock, Bel Canto, Broadway?
I czy naprawdę musisz zaśpiewać to do gis1 czy nie możesz tego zaśpiewać na chest mix do f1 lub g1?
Myślisz że ludzie słuchający ciebie będą się podniecali tym?
"O Boże ale on cudowny jebnął gis1 " :D
Tylerr posłuchaj tego typka i jego serie składającą się z 4 cześci.
https://www.youtube.com/watch?v=VEclKmYlknc


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: piątek, 6 kwietnia 2018, 23:20 
Offline

Dołączył(a): wtorek, 5 kwietnia 2011, 22:40
Wiek: 33
Posty: 630

Lokalizacja: United Kingdom.
Online: 116d 14h 40m 34s
GG: 0
Posluchaj goscia ze Scorpionsow jak lekko wali do h1.

_________________
Lowest tenor.


Góra
 Zobacz profil  
 

Drukuj 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

 * Zarejestruj  * FAQ    * Szukaj   * Zaloguj 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2010 & SEO Group
TMOL Style by NinhAnh Update by Luzaki.org