* Zarejestruj  * FAQ    * Szukaj   * Zaloguj 



Nazwa użytkownika:
Hasło:

Zapamiętaj mnie

Regulamin działu


Tutaj możesz zapytać o konkretną kwestię techniki wokalnej. Najlepiej wraz z pytaniem zamieścić próbkę ukazującą problem.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 10 maja 2017, 08:09 
Offline

Dołączył(a): poniedziałek, 18 marca 2013, 01:06
Posty: 10

Online: 4h 34m 8s
GG: 0
Witam. Jako nastolatek byłem fanem bsb głosu briana. Zawsze próbowałem śpiewać tak jak on. Może z tego powodu mój głos ogólnie jest wysoki jak na faceta ale nie o tym chciałem napisać 8)

Ostatnio znów próbuję sobie śpiewać jednak dopiero niedawno dotarła do mnie informacja o brianie, że zachorował na dysofnię :> i jego głos zrobił się na prawdę obrzydliwy w ciągu kilku ostatnich lat.
Czy to ma związek z jego wysokim śpiewaniem? Czy takie śpiewanie jest aż tak szkodliwe?

Ja lubię tak wysoko śpiewać i wyciskać wysokie dzwięki ale jeśli to jest aż tak złe to chyba zrezygnuję?


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 10 maja 2017, 14:45 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 13 czerwca 2011, 21:19
Wiek: 32
Posty: 1868

Online: 186d 12h 51m 21s
Generalnie to trzeba to rozbić na kilka czynników.
1.Technika śpiewu
2.Higiena głosu
3.Wiek

1.Jeżeli śpiewasz prawidłowo to przedłużasz żywotność swojego głosu. Tak naprawdę to czym jesteś starszy tym wolniej organizm się regeneruje. Jak dziecko sobie zedrze gardło to mija kilka dni i wszystko wraca do normy. Czym więcej masz lat na karku, tym proces regeneracji jest dłuższy.

2.Zawodowi wokaliści często nie prowadzą zdrowego trybu życia. Póki wszystko jest ok i organizm jest silny nie zwracają uwagi na to, że zimne napoje, papierosy, alkohol, brak nawodnienia, brak rozśpiewki etc. mają na nich destrukcyjny wpływ. Z czasem przychodzi refleksja, ale nie da się cofnąć pewnych rzeczy.

3.Starzenie dotyka każdego. Niektórzy dają radę utrzymać bardzo dobrą formę wokalną, niektórzy nie. Technika i higiena na pewno zmniejszają ryzyko spadku formy i straty głosu, ale nie masz nigdy gwarancji. Wszystko jest kwestią organizmu. Jeden gość będzie jarał paczkę papierosów dziennie i dożyje 100 lat, drugi będzie się pilnował, dbał o dietę, a kopnie w kalendarz w wieku 50 lat. Tutaj naprawdę trudno o jakąś regułę.

Sama w sobie utrata głosu może być spowodowana chorobą lub pierwszymi dwoma czynnikami, ale też trzeba mieć na uwadze, że różne piosenki ludzie sobie piszą. Jeżeli ktoś ma bardzo wysokie kawałki, wymagające dużych ilości energii, pełne gór to zawsze mu będzie trudniej je zaśpiewać po 20 latach.

Jak już wspominałem są zawsze wyjątki jak Steven Tyler itd., ale jednak większość wokalistów z wiekiem śpiewa nieco gorzej niż w latach młodości.

_________________
Lekcje śpiewu przez Skype! (kontakt: prywatna wiadomość)


Góra
 Zobacz profil  
 

Drukuj 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

 * Zarejestruj  * FAQ    * Szukaj   * Zaloguj 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2010 & SEO Group
TMOL Style by NinhAnh Update by Luzaki.org