* Zarejestruj  * FAQ    * Szukaj   * Zaloguj 



Nazwa użytkownika:
Hasło:

Zapamiętaj mnie

Regulamin działu


Tutaj możesz zapytać o konkretną kwestię techniki wokalnej. Najlepiej wraz z pytaniem zamieścić próbkę ukazującą problem.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 9 lutego 2017, 19:09 
Offline

Dołączył(a): czwartek, 9 lutego 2017, 19:01
Posty: 1

Online: 3m 25s
GG: 0
Witam.
Pewnie rzadko tu się widzi takie wpisy, ale mam pytanie na które chciałbym uzyskać odpowiedź.
Nigdy nie śpiewałem, ale to nigdy i nie umiem. Nie mam żadnego doświadczenia i jestem 120%-owym lajkiem. Nie mam pojęcia o niczym w tej dziedzinie - nie wiem jak bardzo mam określić to że jestem w tym blady jak papier z 5 gwiazdkami białości.

***(przeczytaj do końca, proszę)***

Natomiast moje pytanie nie będzie brzmieć czy da się nauczyć śpiewać nie wiedząc czy się ma słuch, bo to można sprawdzić. Kieruje to do osób którzy wiedzą coś na ten temat i mogą dać "prawdziwą"(obiektywną) odpowiedź.

Moje pytanie brzmi tak:

Czy można się nauczyć śpiewać basem? I czy w ogóle można osiągnąć operowy taki bass'owy głos nie mając "predyspozycji" tudzież takich osiągów, skali/rodzaju, talentu (nie wiem jak to nazwać) w ogóle? Mając zwyczajny głos nie objawiającym się jakimś darem niesamowitego niskiego/bardzo niskiego głosu można to osiągnąć? Nawet taki kosmos jak jakiś może wyższy basso profondo?
Głównie chodzi mi o bass, ale też o wyższe tony jak np. aż kontratenor.
Dla przykładu i dla osób które może skojarzą te osoby, to dam przykład dokładnie o co mi chodzi(w internecie dla osób którzy zechcą poświęcić mi więcej czasu na pewno będzie podany ich "zasięg" głosu):
Avi Kaplan( z Pentatonix), Tim Foust(z Home Free) Geoff Castellucci(CHYBA z Magic of Singing a Cappella)
Oczywiście nie wątpię, że trzeba najpierw nauczyć się śpiewać tak po prostu tudzież ćwiczyć co innego jeśli to w ogóle możliwe jw.

Dziękuję z góry za wszystko ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 9 lutego 2017, 19:27 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 13 czerwca 2011, 21:19
Wiek: 32
Posty: 1868

Online: 186d 12h 51m 21s
Typ głosu, na który składa się grubość i długość strun głosowych jest uwarunkowany biologicznie. Na brzmienie w sporej mierze składa się Twoja budowa krtani, ust, całego w zasadzie aparatu mowy. Jeżeli masz naturalnie tenorowy głos to musisz się liczyć z tym, że w dole ciężko Ci będzie osiągnąć takie brzmienie jak operowe głosy basowe. Ważnym czynnikiem jest też fakt, że działa to w jedną stronę. Dla wysokiego głosu praktycznie niemożliwe jest osiągnięcie dobrze brzmiących, skrajnie niskich dźwięków, natomiast dla głosu niskiego góry są do wyćwiczenia. Sztandarowym przykładem jest Axl Rose, głos bas-barytonowy, który śpiewa ekstremalnie wysoko. Wracając do Twojego problemu, przykładem gościa, który może i nie ma skrajnie niskiego głosu jest Ville Valo z HIMa. Siedzi w swoich piosenkach bardzo nisko a naturalnie nie ma aż tak bardzo niskiego głosu, no ale na pewno tenorem nie jest.

_________________
Lekcje śpiewu przez Skype! (kontakt: prywatna wiadomość)


Góra
 Zobacz profil  
 

Drukuj 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

 * Zarejestruj  * FAQ    * Szukaj   * Zaloguj 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2010 & SEO Group
TMOL Style by NinhAnh Update by Luzaki.org