* Zarejestruj  * FAQ    * Szukaj   * Zaloguj 



Nazwa użytkownika:
Hasło:

Zapamiętaj mnie

Regulamin działu


Tutaj możesz zapytać o konkretną kwestię techniki wokalnej. Najlepiej wraz z pytaniem zamieścić próbkę ukazującą problem.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 
Nieprzeczytany postNapisane: sobota, 4 lutego 2017, 13:08 
Offline

Dołączył(a): sobota, 4 lutego 2017, 12:59
Posty: 1

Online: 19m 13s
GG: 0
Witam,

Słowem wstępu moja dziewczyna (jesteśmy 3 lata razem) gra na oboju skrzypcach pianinie oraz pięknie śpiewa i uwielbia Jamesa Arthura. Ślubu nie planujemy, ale ja rozmyślam o tym że największym prezentem gdy nadejdzie juz ta chwila będzie dla niej wtedy gdy zaśpiewam i zagram na pianinie piosenke James Arthur - Say you wont let go. Z muzyką mam mało wspólnego raz mnie uczyła słuchu jakieś tercje sekundy i kwarty i nawet mi szło. Ba nawet nauczyłem się zagrac na pianinie na pamiec połowy piosenki Apologise. Problem w tym ze uwazam ze mam okropny głos oraz źle śpiewam. I TU MOJE PYTANIE : Czy totalne beztalencie muzyczne może wyuczyć się jednej piosenki tak by nikt nie uciekl z sali gdy bedzie spiewać :) ? Jakieś ćwiczenia słuchu/przepony? Z chęcią bym poszedł do nauczyciela jesli ma to sens.


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: sobota, 4 lutego 2017, 18:37 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 13 czerwca 2011, 21:19
Wiek: 32
Posty: 1868

Online: 186d 12h 51m 21s
Moim zdaniem nie ma takiej mozliwosci. Nie dasz rady sie nauczyc jednej piosenki, jezeli nie ogarniasz przynajmniej podstawowych rzeczy. Spiewanie wymaga sporego doswiadczenia. Musisz znac swoj glos na tyle, ze idziesz na wystep i juz wiesz w jakiej jestes formie i jakie decyzje musisz podjac wzgledem spiewania poszczegolnych dzwiekow.

Jak ogarniasz juz w jakims stopniu to dopiero masz mozliwosc cwiczyc utwor, tak zeby dojsc w nim do perfekcji. Ja osobiscie sie nie spotkalem w pracy dydaktycznej ani scenicznej zeby ktos bez pojecia dal rade cos dobrze zaspiewac, bo cwiczyl. Trudno tez mi jest ocenic na jakim jestes poziomie. Daj moze jakas probke i zobaczymy czy jest tak jak piszesz, czy po prostu jestez zbyt krytyczny wobec siebie :)

_________________
Lekcje śpiewu przez Skype! (kontakt: prywatna wiadomość)


Góra
 Zobacz profil  
 

Drukuj 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

 * Zarejestruj  * FAQ    * Szukaj   * Zaloguj 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2010 & SEO Group
TMOL Style by NinhAnh Update by Luzaki.org