* Zarejestruj  * FAQ    * Szukaj   * Zaloguj 



Nazwa użytkownika:
Hasło:

Zapamiętaj mnie

Regulamin działu


Tutaj możesz zapytać o konkretną kwestię techniki wokalnej. Najlepiej wraz z pytaniem zamieścić próbkę ukazującą problem.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 
 Tytuł: Podparcie w sls
Nieprzeczytany postNapisane: wtorek, 28 kwietnia 2015, 00:25 
Offline

Dołączył(a): niedziela, 16 lutego 2014, 17:30
Posty: 48

Online: 10h 45m 25s
GG: 0
Hej
Ostatnio czytałem sobie ksiązkę do sls i tam podparcie wytłumaczone jest o wiele prościej niż w cvt. Mianowicie chodzi tylko o utrzymanie żeber na bokach, klatki piersiowej komfortowo wysoko i nie napinaniu mięśni brzucha. Nie ma nic o przeciwstawnym ruchu miednicy, ani o wypięciu splotu słonecznego czy napięciu pleców jak jest w cvt.
Czy myślicie, że to daje ten sam efekt?


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: wtorek, 28 kwietnia 2015, 00:27 
Offline

Dołączył(a): niedziela, 16 lutego 2014, 17:30
Posty: 48

Online: 10h 45m 25s
GG: 0
bo ja np. słyszałem i czytałem i wiem od nauczycieli klasycznego śpiewania, że kluczowa własnie ma być ta przepona miednicza, która jest dla mnie tajemnicą i nie wiem o co chodzi.


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: wtorek, 28 kwietnia 2015, 01:43 
Offline

Dołączył(a): wtorek, 23 grudnia 2014, 00:02
Posty: 437

Online: 10d 2h 28m 14s
GG: 0
"Przepona miednicy – dno mięśniowe miednicy, utworzone przez dwa mięśnie[1]:

m. dźwigacz odbytu,
m. guziczny."

Taaaa, w CVT się to zwie lavatory support, czyli kiblowym podparciem. Nie polecam, bo jest niepoprawne.

Klasycznie o podparciu to prędzej polecam to: http://www.shirlee-emmons.com/breath_management.html
(Miller to koks na tle "nauczycieli klasycznego śpiewu").

Problem z podparciem jest bardziej złożony, ponieważ ze względu na różny zakres pracy mięśni u ludzi, występują w tej materii poważne różnice. Stąd też opis w CVT jest o wiele bardziej rozbudowany. Każdy bierze ten opis poparcia, który u niego działa, a zlewa resztę, co polecane jest w książce.

Sama próba utrzymania żeber na bokach może działać u osób, które nie potrzebują dużego zakresu ruchu mięśni. Natomiast istnieje całkiem duży odsetek ludzi, który w takiej sytuacji będzie się spinać. Oni potrzebują o wiele aktywniejszej roli w brzucha, którego zapadanie się w dolnej części będzie przeciwdziałało spinie (to jeden z przykładów, w cholerę ich i jeszcze trochę). I tym sposobem SLS trafi do nielicznego, a CVT (z nauczycielem oczywiście), to zdecydowanej większości. Decyzja należy do ciebie :D


Góra
 Zobacz profil  
 

Drukuj 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

 * Zarejestruj  * FAQ    * Szukaj   * Zaloguj 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2010 & SEO Group
TMOL Style by NinhAnh Update by Luzaki.org