* Zarejestruj  * FAQ    * Szukaj   * Zaloguj 



Nazwa użytkownika:
Hasło:

Zapamiętaj mnie

Regulamin działu


Tutaj możesz zapytać o konkretną kwestię techniki wokalnej. Najlepiej wraz z pytaniem zamieścić próbkę ukazującą problem.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 14 grudnia 2011, 00:27 
Offline

Dołączył(a): piątek, 26 sierpnia 2011, 09:14
Posty: 22

Online: 16h 30m 35s
sebastianmc93 napisał(a):
Myśle, że musisz kombinować, ja dzięki kombinowaniu w ciągu pół roku odkryłem w sobiev oktawę więcej w cheście xD właściwie to mimo tego, że studiowałem trochę teorię to i tak własne próby były najbardziej przydatne, ale no... trzeba jeszzce dużo pracować...

Metodą prób i błędów w końcu dojdziesz do gwizdka, na początku nie będzie od razu jakiś niewiadomo jaki... próbuj ściszać neutral, spróbuj z MLN, kombinuj z powietrzem, wchodź wyżej neutralem jednocześnie ściszając go itd...


Kurczę, bo chwilami słyszę dźwięki podobne do gwizdka, ale tylko na chwilę... Raz bez wysiłku, a raz robię to jakby na chama, więc sam już nie wiem, ale oczywiście będę próbował (tylko gorzej jak w złą stronę ;x).


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 14 grudnia 2011, 01:35 
Offline

Dołączył(a): środa, 7 grudnia 2011, 00:14
Posty: 46

Online: 2d 4h 41m 45s
GG: 0
Skoro mój głos traci na mocy dopiero od okolic Eb2 to myślę, że to za nisko jak na zwykły baryton, ale też za wysoko na bas, czy bas-baryton... Nie jestem bas-barytonem, powtarzam... musiałbym zaśpiewać operowo, żeby mieć porównanie, bo jedyni wokaliści śpiewający bas-barytonem o jakich słyszałem śpiewali głosem operowym, ale opery nigdy się nie uczyłem.

Pokazałbym jakąś próbkę, ale musielibyście zapodać jakiś utwór bas-barytonowy. Na pewno nie będę mieć nośności i mocy w najniższych partiach, od C2/B1 już wyduszam dźwięki.


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 14 grudnia 2011, 15:08 
Offline

Dołączył(a): środa, 7 grudnia 2011, 00:14
Posty: 46

Online: 2d 4h 41m 45s
GG: 0
Nie słucham Guns n rosów, ale zobaczę co da się zrobić xD no i po angielsku to ja nie powinienem śpiewać -.-

A nie ma czegoś polskiego? Poza tym to w ogóle nie mój styl, jeszcze za mało umiem, żeby śpiewać publicznie,a już na pewno nie takie piosenki xD

No i tak jak mówiłem, język mi sie plącze gdy czytam ten tekst, zamiast śpiewać to coś bucze w jakimś nieznanym języku, strasznie szybko to leci, za wysoki poziom angielskiego jak dla mnie xD

Dobra, wykonałem to, ale mój angielski jest taki jak Kozidrak. Dajcie lepiej inne propozycje...
http://sebastianmc93.wrzuta.pl/audio/50LulYooVUG/guns


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 14 grudnia 2011, 19:18 
Offline

Dołączył(a): środa, 7 grudnia 2011, 00:14
Posty: 46

Online: 2d 4h 41m 45s
GG: 0
Haha, lepiej jak wam nagram jak schodze w dół na pianinku... bo tu wyszedłem strasznie, zawsze jak po angielsku śpiewam to buczę, chyba, że to Tina Turner xD

Na pewno nie jestem tenorem, możliwe, że czasem go udaje... ale na pewno nie, nawet wysokim barytonem nie jestem, bo mam doły, tu ich nie pokazałem, śpiewałem tu raczej na wysokości głosu mówionego albo i nawet wyżej, tylko strasznie żem buczał, bo to angielski w koncu ;s Nie nadaje się do Guns N Roses, dajcie cos innego, wtedy obstawcie, bo tenor chyba nie musiałby się uczyć D4 piersiowym i nie miałby powiedzmy D2...

Myslę, że innym czynnikiem było też śpiewanie MLN-em wokaliz do C6 tuż przed tym nagraniem xD mój głos chyba najlepiej brzmi w MLN-ie xD

Może dajcie jakąś polską operę, dzisiaj próbowałem spiewać operowo, nie było tragedii, jakoś tam operopodobnie potrafię zabrzmieć :P


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 14 grudnia 2011, 20:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 3 lutego 2011, 04:34
Wiek: 28
Posty: 80

Online: 4d 23h 29m 30s
No to jak próbowałeś zaśpiewać operowo, to nagraj to , co dzisiaj próbowałeś zaśpiewać :p.Na razie jest jogi bez twangu ;p


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 14 grudnia 2011, 20:39 
Offline

Dołączył(a): środa, 7 grudnia 2011, 00:14
Posty: 46

Online: 2d 4h 41m 45s
GG: 0
Oj, to musicie poczekać, bo dzisiaj byłem sam wyjątkowo, niczego operowego chyba nie nagrałem, bo ćwiczyłem wysokie chesty... a ja nagrywam tylko kiedy jestem sam w domu xD "Operę" to już całkiem, bo jest strasznie donośna i głośna :P


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 14 grudnia 2011, 22:14 
Offline

Dołączył(a): środa, 7 grudnia 2011, 00:14
Posty: 46

Online: 2d 4h 41m 45s
GG: 0
Tak, ale po angielsku nie umiem spiewać, zawsze buczę, nieważne czy wyżej czy niżej xD Chodzi mi o takie piosenki jak mają Guns N Roses, dajcie lepiej POLSKĄ piosenkę, najlepiej kilka kawałków xD

Poza tym pisałem już, że nie jestem bas-barytonem, myślę, że jestem barytonem, raczej lirycznym, mój "operowy" głos jest ciepły, mam sporą skalę, ale jeszcze średnią technikę. Co z tego, że samym gardłem wycisnę coś w okolicy D5/Eb5 ala dzisiejsza Edyta Górniak skoro to nie brzmi dobrze... jakiś skrzek, blee. Musiałbym sie nauczyć miksować, ale sam tego już nie jestem w stanie dokonać. Brzmię dobrze co najwyżej do A4, ale czasem i G4 nie pyknie...


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 15 grudnia 2011, 14:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 26 grudnia 2010, 19:19
Wiek: 29
Posty: 333

Lokalizacja: Chorzów
Online: 19d 8h 17s
Lol, dla mnie to brzmi jak niski tenor udający misia Yogiego xD


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 15 grudnia 2011, 15:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 3 lutego 2011, 04:34
Wiek: 28
Posty: 80

Online: 4d 23h 29m 30s
ciemnastronabułki napisał(a):
Lol, dla mnie to brzmi jak niski tenor udający misia Yogiego xD


podbijam


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 28 grudnia 2011, 08:54 
Offline

Dołączył(a): piątek, 26 sierpnia 2011, 09:14
Posty: 22

Online: 16h 30m 35s
Ok, ja znowu tutaj... Dokonałem pewnego odkrycia, które pomogło mi zrozumieć, dlaczego gwizdek wchodzi mi dosyć rzadko i w dodatku przypadkiem. Po pewnym filmiku uświadomiłem sobie, że ja ciągle jeżdżę falsetem! Myślałem, że potrafię odróżnić go od head'u, jednak bardzo się myliłem. Między chestem a niby-head'em (bo tak sądziłem) następuje break, który potwierdza moje przypuszczenia.

Pierwsze, co zrobiłem, powłączałem filmiki dotyczące neutralu, no i za Chiny nie potrafię przejść do neutralu, bo automatycznie załącza mi się falset, co jest wkurzające... Co ja mam teraz zrobić? xD

Btw. moja przyjaciółka, która także śpiewa sobie w domu dla siebie (jej śpiew jest na dosyć niskim poziomie), bez problemu jedzie po kolei: chest ---> head ---> gwizdek, i to bez żadnych przerw czy break'ów (bo w zasadzie falsetu nie ma).

Proszę o jakieś wskazówki ;x

PS Wybaczcie za masę powtórzeń oraz ten dosyć beznadziejny problem ^^


Góra
 Zobacz profil  
 

Drukuj 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

 * Zarejestruj  * FAQ    * Szukaj   * Zaloguj 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2010 & SEO Group
TMOL Style by NinhAnh Update by Luzaki.org