* Zarejestruj  * FAQ    * Szukaj   * Zaloguj 



Nazwa użytkownika:
Hasło:

Zapamiętaj mnie

Regulamin działu


Tutaj możesz zapytać o konkretną kwestię techniki wokalnej. Najlepiej wraz z pytaniem zamieścić próbkę ukazującą problem.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 22 sierpnia 2011, 22:54 
Offline

Dołączył(a): piątek, 25 czerwca 2010, 14:07
Posty: 3

Online: 2h 41m 30s
Hejka. Mamy zespół z kolegami i gramy często na sali prób. Nagłośnienie tam nie jest bardzo dobrej jakości, ale da się żyć. Mój problem polega na tym, że przy hałasie (perkusja, gitary, bas) nawet jeśli ustawię głośność mikrofonu na prawie maksymalną (jak dam na full to robi się spięcie jakieś), ledwo słychać mój głos - jest przytłumiony. Co innego jest gdy śpiewam sam z lub bez mikrofonu i bez całego tego huku co jest na salce. Wracając do tematu, kiedy nie słyszę co śpiewam staram się śpiewać głośniej i wyżej, żeby głos się przebił przez resztę instrumentów, ale ile można śpiewać tak wysoko i się praktycznie drzeć do mikrofonu? Jestem nowicjuszem w tych sprawach, więc proszę o jakąś radę. Czy mam olać to jak mnie słychać na sali i śpiewać tak jakbym śpiewał w domu/bez mikrofonu? Bo nie chce mi się wierzyć, że taki James z Metalliki też się drze. To chyba wina nagłośnienia, jak uważacie? :)

Proszę o w miarę możliwości szybką odpowiedź to następnym razem na próbie może zmienię "taktykę" :]


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: wtorek, 23 sierpnia 2011, 01:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 26 stycznia 2010, 02:41
Wiek: 35
Posty: 370

Online: 40d 17h 27m 28s
Ciekawy temat. Tak się składa ze gram próby w miejskim domu kultury i borykam się z podobnymi problemami. Nagłośnienie nie jest najwyższych lotów. Ostatnia próba podkręcenia głośności skończyła się spaleniem gwizdków w kolumnach ;p moja rada jest taka: ściszcie się maksymalnie z piecami a perkusista niech gra bez zatyczek na uszach na wyczucie. Wtedy można osiągnąć w miarę jako taką selektywność brzmienia.. Jeśli chcesz się lepiej słyszeć to stan naprzeciwko głośników, a piece ustawcie w narożnikach.


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: wtorek, 23 sierpnia 2011, 07:29 
Offline

Dołączył(a): piątek, 25 czerwca 2010, 14:07
Posty: 3

Online: 2h 41m 30s
Ok, dzięki. Czyli wszystko to wina nagłośnienia.Nie muszę już próbować przebić się przez inne instrumenty tylko mam śpiewać tak jak śpiewam normalnie?


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: wtorek, 23 sierpnia 2011, 10:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 26 stycznia 2010, 02:41
Wiek: 35
Posty: 370

Online: 40d 17h 27m 28s
Zaiste uczyń tak.


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 8 stycznia 2017, 18:26 
Offline

Dołączył(a): niedziela, 8 stycznia 2017, 17:50
Posty: 1

Online: 4h 17m 5s
GG: 0
Ja polecam absolutną nowość - ZYLIA - www.zylia.co
Posłuchajcie https://soundcloud.com/user-309532711/sets
i poczytajcie opinie tych co używali http://www.zylia.pl/blog/the-perfect-re ... arsal-room

Mega możliwości:-)


Góra
 Zobacz profil  
 

Drukuj 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

 * Zarejestruj  * FAQ    * Szukaj   * Zaloguj 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2010 & SEO Group
TMOL Style by NinhAnh Update by Luzaki.org