* Zarejestruj  * FAQ    * Szukaj   * Zaloguj 



Nazwa użytkownika:
Hasło:

Zapamiętaj mnie

Regulamin działu


Tutaj możesz zapytać o konkretną kwestię techniki wokalnej. Najlepiej wraz z pytaniem zamieścić próbkę ukazującą problem.



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 
Nieprzeczytany postNapisane: piątek, 19 października 2018, 10:34 
Offline

Dołączył(a): piątek, 19 października 2018, 10:23
Posty: 2

Online: 2h 12m 46s
GG: 0
Część, przychodzę tu z dosyć sporym problemem.
Owy problem tyczy się ogromnych rezonansów które powstają w moim głosie. Od jakiegoś roku staram się nauczyć jakkolwiek śpiewać ale wszystko idzie na marne z powodu ogromnych rezonansów głosu. Dopiero rejestr gwiazdkowy jest czysty. Cała reszta najeżona jest rezonansami, do tego stopnia, że okolice F3-G3 mają tak duży rezonans, że jest on głośniejszy od dźwięku podstawowego (druga harmoniczna, czyli o oktawę wyższa, f4-g4). I jeszcze powstaje jakach górka na 4-7khz na 20db.
Da się to jakoś wypracować? Czy raczej odpuścić?

Info dodatkowe:
Glos: niski baryton (D#2-E4 piersiowy)
"System pomiarowy" (jakby ktoś pytał) Clio Portale, sprzęt do pomiaru kolumn.
Mam niedrożność jednego kanału przez krzywa przegrodę. (Ale zatkanie nosa i tak nic nie daje)
18 lat.
Próbowałem modulować głos w różny sposób, ale do tej pory nie udało mi się wymodelować go w ten sposób aby rezonans znikł.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: sobota, 20 października 2018, 00:43 
Offline

Dołączył(a): sobota, 2 lipca 2016, 02:40
Posty: 97

Online: 16d 8h 46m 27s
GG: 0
Ehhh
Glos: niski baryton (D#2-E4 piersiowy) po pierwsze niski baryton nie ma rejestru piersiowego do E4
Po drugie pomiar decybeli gówno ci powie, bo głos jest dynamiczny. Aha i 20db to mało normalnie piosenkarze śpiewają koło 80 a nawet powyżej 100db.
Wydaje mi się że ty po prostu boisz się że cie ktoś usłyszy np sąsiedzi. Dlatego ściskasz się w sobie a twoja podświadomość mówi ci że śpiewasz bardzo głośno choć tak na prawdę śpiewasz cicho.
A co do okolic G3 głośniejszych niż okolice G4 hmmm zgaduje że okolice G4 śpiewasz na falsecie lub na innym rodzaju nie domkniętych strun. Bo przy odpowiednio domknietych strunach okolice G4 zawsze będą głośniejsze niż okolice G3 no nie ma ****** choć byś się ****** skichał :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: sobota, 20 października 2018, 18:26 
Offline

Dołączył(a): piątek, 19 października 2018, 10:23
Posty: 2

Online: 2h 12m 46s
GG: 0
Nie zrozumiałeś.
20db rezonansu jest w składowych/harmonicznych i to do nich porównuje, głos jest wtedy na jakiś 90db (z tego co pamiętam z pomiaru). I owy rezonans pojawia się praktycznie zawsze.

G4 powstaje samo z G3, i to jest problem. Jak masz wykres częstotliwości to G4 podczas śpiewania G3 jesyt głośniej niż G3.
E4 jeszcze wchodzi mi w chest, jest praktycznie przy samym bridge'dzu i wyżej da się tylko go pociągnąć beltem (do G)


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 24 października 2018, 07:37 
Offline

Dołączył(a): wtorek, 5 kwietnia 2011, 22:40
Wiek: 33
Posty: 630

Lokalizacja: United Kingdom.
Online: 116d 14h 40m 34s
GG: 0
E4 to raczej hbek niz lbek. Chyba Ci sie mosty pomylilly stary xD

_________________
Lowest tenor.


Góra
 Zobacz profil  
 

Drukuj 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

 * Zarejestruj  * FAQ    * Szukaj   * Zaloguj 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2010 & SEO Group
TMOL Style by NinhAnh Update by Luzaki.org