* Zarejestruj  * FAQ    * Szukaj   * Zaloguj 



Nazwa użytkownika:
Hasło:

Zapamiętaj mnie


Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 19 grudnia 2011, 22:43 
Offline

Dołączył(a): poniedziałek, 19 grudnia 2011, 22:21
Posty: 3

Online: 1h 37m 59s
GG: 5961022
Witam,

chciałbym nauczyć się śpiewać. Jestem zupełnie początkujący. Chciałbym kiedyś osiągnąć coś takiego jak w zamieszczonych poniżej próbkach (4 fragmenty utworów). Po za tym chciałbym też się nauczyć technik metalowych ze wskazaniem na scream, ale powinienem chyba zacząć od czystego śpiewu. Dlatego nie wymagam, żeby nauczyciel potrafił mnie nauczyć też takich rzeczy, ale jeśli taki się znajdzie, to super. Zależy mi na dostawaniu ćwiczeń do domu. Chce się rozwijać jak najszybciej, wiec będzie to raczej intensywny kurs. Z tego względu proszę mieć też na względzie moje finanse :D Zniżki za pakiety lekcji mile widziane.

Jeżeli niczego nie przekłamałem podczas sprawdzania u profesjonalnej śpiewaczki operowej, to jestem tenorem. Więc chyba zgodnie z poniższymi próbkami.

Proszę nie pogłaniać, dosyć głośno zrenderowane tylko zaczyna się od ciszy
http://kiwi6.com/file/w2b2z0d4si

Natomiast jeśli ktoś ma rady od czego zacząć już w tej chwili, to bardzo proszę. Wiem, że powinienem ćwiczyć trafianie w odpowiednie dźwięki. Słuch mam przyzwoity, tylko instrument chyba nienastrojony. Zawsze strzelam za nisko, a jak już się usłyszę to podciągam do odpowiedniego dźwięku. Zaopatrzyłem się nawet w program sing and see który podaje jaki dźwięk jest aktualnie śpiewany i oczytałem w teorii dźwięków (z tego względu nie rozumiem, czemu w programie są wartości od c2 do h6 zamiast od C do h3 :/ Nie wiem skąd takie przesunięcie). Mam trochę obycia z muzyką, ale od strony rytmicznej - 7 lat na perkusji.


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: wtorek, 20 grudnia 2011, 15:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 15 czerwca 2010, 23:59
Wiek: 31
Posty: 530

Lokalizacja: Łódź
Online: 214d 12h 55m 8s
Notacja amerykańska to zapis
Kod:
C0 C1 C2 C3 C4 C5 C6 C7
C''C' C  c  c1 c2 c3 c4

a dolna linijka to europejski odpowiednik.

Jeśli będziesz się uczyć wg terminologii CVT, a jest ona aktualnie najwygodniejsza, to musisz zacząć od podstaw:
braku spięć, koniecznego twangu i prawidłowego podparcia oddechowego.
Wszystkie materiały masz na forum oraz w książce CVT, zapraszamy także na mini-chat :)

_________________
STONER!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 9 stycznia 2012, 01:02 
Offline

Dołączył(a): poniedziałek, 19 grudnia 2011, 22:21
Posty: 3

Online: 1h 37m 59s
GG: 5961022
Dziękuje za pomoc. Powoli zapoznaje się z CVT. Wciąż poszukuję nauczyciela śpiewu z Warszawy który zechciałby ze mną pracować nad osiągnięciem takich wyników (w tym kierunku), jak w przedstawionej próbce. Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 19 marca 2012, 10:15 
Offline

Dołączył(a): poniedziałek, 19 marca 2012, 10:11
Posty: 19

Online: 7h 40m 51s
GG: 0
Cześć,
polecam www.studiowokalne.waw.pl
Nauczą Cię tam podstaw, a później zaawansowanych technik.

P.


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 19 kwietnia 2012, 07:22 
Offline

Dołączył(a): czwartek, 19 kwietnia 2012, 07:08
Wiek: 30
Posty: 17

Online: 2d 8h 50m 8s
GG: 0
Prawdopodobnie jest to portal dla wysokiej klasy zawodowców. Przeglądam cenniki "szkół" wokalu i przerażenie mnie ogarnia. 500 zł za 30 min - to nie wiem jakie trzeba mieć zarobki żeby uczyć się śpiewu, chyba łatwiej zostać chirurgiem w tym kraju. Możecie doradzić jakąś "mniejpłatną" ofertę w Warszawie dla amatorów którzy nie planują Grammy w najbliższych miesiącach ?

Moje zarobki to 100 zł kieszonkowego raz w miesiącu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: sobota, 5 maja 2012, 22:26 
Offline

Dołączył(a): poniedziałek, 19 grudnia 2011, 22:21
Posty: 3

Online: 1h 37m 59s
GG: 5961022
Zgadzam się w całej rozciągłości. Jest straszliwy hype na śpiewanie. Chyba większy niż kiedykolwiek. Szkoły sobie pozwalają na narzucanie cen z kosmosu, bo i tak będą chętni. Ale niedługo wokalista wokaliście będzie na głowę wchodził i może straci to na popularności.


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: piątek, 21 września 2012, 10:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 21 września 2012, 08:21
Wiek: 29
Posty: 19

Online: 15h 18m 29s
GG: 0
Najlepiej zacząć od początku :)
Witam serdecznie, chciałbym bardzo gorąco i serdecznie polecić jako uczeń Agnieszki, nowo otwarte ze wspaniałymi perspektywami Profesjonalne Studio Wokalne "STAGE VOICE" Agnieszki Świderskiej-Przestrzelskiej:
bardzo ciepłej, profesjonalnej, konkretnej, otwartej i zawsze uśmiechniętej osoby, która zdiagnozuje Wasz głos i da CAŁĄ siebie by Ci pomóc wreszcie otworzyć oczy na ZDROWE I PIĘKNE śpiewanie co w Polsce rzadko się zdarza.
(Na pewno nie usłyszycie: "śpiewaj tak jak byś miał kartofla w buzi" czy "na uśmiechu", "na maskę" ) itp. to hasła, które mało kto rozumie, ale niestety używane przez większość polskich "pedagogów" w szkołach muzycznych, dlatego technika jaką Agnieszka stosuje jest konkretna, praktyczna, zdrowa, bez żadnego wysiłku i co najważniejsze DAJE EFEKTY!!!

"Technika wokalna prosto z Broadwayu to metoda opierająca się na zdrowym używaniu strun głosowych i swobodnym śpiewaniu. Dzięki niej nasz głos staje się silniejszy, a skala poszerza się poprzez umiejętne łączenie rejestrów."


Agnieszka Świderska-Przestrzelska
Precertyfikowany nauczyciel śpiewu.
Pomysłodawczyni, właścicielka i trener wokalny Studia "Stage Voice" w Warszawie.
Absolwentka Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu i Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego przy Teatrze Roma w Warszawie.
Uczennica najlepszych trenerów wokalnych na świecie m.in. Grega Enriqueza.


Zadzwoń i umów się na lekcję!
Przekonaj się, że Twój głos może o wiele więcej niż myślisz!

http://www.stagevoice.pl

@: agnieszka@stagevoice.pl

Tel.: 607 312 639


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: piątek, 21 września 2012, 12:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 19 czerwca 2011, 18:18
Posty: 1009

Online: 30d 22h 47m 17s
GG: 0
majac 100 zetko na miesiac, wybralbym sie na twoim miejscu na indywidualna lekcje do kasi idzikowskiej co 1,5 miesiaca - i tak na jednej lekcji nauczy cie tyle ze masz co szlifowac przez 1,5 miesiaca ;P


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 3 marca 2019, 12:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 18 lutego 2019, 18:12
Posty: 4

Lokalizacja: Warszawa
Online: 44m 36s
GG: 0
Dzień dobry
Jestem nauczycielem śpiewu, trenerem wokalnym z 20-letnim doświadczeniem. Zapraszam wszystkich do umówienia się na lekcję śpiewu. Zapraszam na http://naukaspiewu.pl/

_________________
Nauka i lekcje śpiewu http://naukaspiewu.pl/.
Śpiew rozrywkowy i operowy.


Góra
 Zobacz profil  
 

Drukuj 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

 * Zarejestruj  * FAQ    * Szukaj   * Zaloguj 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2010 & SEO Group
TMOL Style by NinhAnh Update by Luzaki.org