* Zarejestruj  * FAQ    * Szukaj   * Zaloguj 



Nazwa użytkownika:
Hasło:

Zapamiętaj mnie

Regulamin działu


Wzór tworzenia wątku:
[Wykonawca] - [Tytuł piosenki], ewentualnie [Użytkownik] - [piosenka autorska], [Wykonawca] - [Tytuł 1, Tytuł 2...]
Przykłady:
[Linkin Park] - [Numb], [Jaco91] - [Mój song], [Coma] - [System, Sierpień, Święta]

Wątki niezatytułowane według powyższego wzoru będą usuwane!



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 20 lutego 2022, 15:44 
Offline

Dołączył(a): poniedziałek, 12 stycznia 2015, 16:44
Posty: 111

Online: 6d 19h 28m
GG: 22283978
Siemka,

Już dawno znudziły mi się covery więc tworzę swoje rzeczy. Chciałbym dzisiaj podzielić się z wami 2 piosenkami.

1. Utwór o nazwie "Pokój" bardziej w klimacie klubowym/trapowym
Spotify: https://open.spotify.com/track/24xLrm6kKq3ZDjROfJsrtn?si=vak67b-YTye6ZueIEqHFpw&utm_source=copy-link
YouTube:
https://youtu.be/78bQiWhBTjQ

2. Piosenka pt. "Wypuszczam z rąk" w klimacie popowo-alternatywnym. Jest ona nawiązaniem do piosenki Dawida Podsiadło pt. "Dżins"

Spotify:
https://open.spotify.com/track/7vYMpINm53Xu8Gn60Zp92V?si=VQe0NFArQyChnxJzOwftoA&utm_source=copy-link

YouTube:
https://youtu.be/MnaotF_tt84



Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 20 lutego 2022, 19:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 20 lipca 2016, 23:11
Posty: 315

Online: 19d 1h 10m 54s
GG: 0
Cześć, posłuchałem sobie obu.

1. Pokój

Przyjemny utworek, w sumie nic więcej nie mam na jego temat do powiedzenia. Osobiście nie przepadam za taką muzyką, ale Twojego utworu słuchałem z przyjemnością.

2. Wypuszczam z rąk

No, to akurat mi się bardzo spodobało. Słuchałem sobie robiąc coś innego i w pewnym momencie zapomniałem, że słucham nagrania kogoś z forum. A to chyba najlepszy komplement :) Refren mi się bardzo podoba i ten bit do niego. Tego to bym akurat sobie słuchał. Bardzo mi się podoba Twój głos w tej piosence, jest taki trochę "whiny", czyli taki marudzący, ja uwielbiam takie wokale :) Nie wiem czy wiesz o co mi chodzi. Chodzi o przeciąganie głosek, tak jakbyś biadolił - to jest super cecha, gdy nie wypada sztucznie. U Ciebie wyszło ekstra. Szczególnie to słychać w tym fragmencie tytułowym "Wypuszczam cię z moich rąąąąąk". :D

A co mi się nie podobało? Dykcja. Nie jestem wyznawcą starej szkoły, że wokaliści muszą mieć dykcję jak aktorzy, ale są różne rodzaje niedoskonałości wymowy. Niektóre są zaletą, inne nie. U Ciebie nieco mi przeszkadzały, bo było ich za dużo i niektóre lub wszystkie są raczej wynikiem niedbałości. A już wymowa samogłosek to na pewno. Zabrzmisz lepiej, gdy trochę popracujesz nad dykcją. Bez jakiegoś wielkiego spięcia, bo to nie jest czynnik dyskwalifikujący, ale zawsze będzie to level up.

Ogólnie super, posłucham sobie jeszcze raz tych rączek. O tekście się nie wypowiadam póki co, bo ja na tekst zwracam uwagę dopiero przy którymś przesłuchaniu, o ile nie jest wybitnie piękny lub wybitnie tandetny.

P.S. Na Apple Music też jesteś, co nie mówisz?

P.S.2 Po kolejnym odsłuchaniu mam uwagę co do tekstu. Nie podoba mi się, gdy wciskasz w melodię słowo, które tam nie pasuje, tak jak przy "I cierpiał nasz KLIMAT". Słowo "klimat" tam ewidentnie nie pasuje intonacyjnie. Nie jesteś jedyny, który tak robi, bo nawet w mainstreamie teraz się pojawiają takie wstawki, gdzie słowa brzmią jak niechlujnie wciśnięte. Osobiście nie znoszę tego zabiegu, choć raczej trudno to nazwać zabiegiem - raczej niedopatrzeniem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: piątek, 6 maja 2022, 22:20 
Offline

Dołączył(a): sobota, 2 lipca 2016, 02:40
Posty: 97

Online: 16d 8h 46m 27s
GG: 0
Hey czy ty przypadkiem nie ****** nuty z Infinity Ink - "Infinity" do "Pokoju"


Góra
 Zobacz profil  
 

Drukuj 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

 * Zarejestruj  * FAQ    * Szukaj   * Zaloguj 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2010 & SEO Group
TMOL Style by NinhAnh Update by Luzaki.org