* Zarejestruj  * FAQ    * Szukaj   * Zaloguj 



Nazwa użytkownika:
Hasło:

Zapamiętaj mnie

Regulamin działu


Wzór tworzenia wątku:
[Wykonawca] - [Tytuł piosenki], ewentualnie [Użytkownik] - [piosenka autorska], [Wykonawca] - [Tytuł 1, Tytuł 2...]
Przykłady:
[Linkin Park] - [Numb], [Jaco91] - [Mój song], [Coma] - [System, Sierpień, Święta]

Wątki niezatytułowane według powyższego wzoru będą usuwane!



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 21 lutego 2019, 16:27 
Offline

Dołączył(a): czwartek, 21 lutego 2019, 16:20
Posty: 6

Online: 3h 24m 35s
GG: 0
No cześć!
Od niedawna zacząłem uczyć się śpiewu, chodze na lekcje choć aktualnie są ferie i chciałem się nauczyć jednej piosenki samemu. Problem w tym że dopiero kształcę słuch(18 lat i dopiero od roku zacząłem ćwiczyć). Do tego pierwszy raz próbuje śpiewać falsettem, dlatego chciałbym żeby ktoś miły ocenił moje nagranie. :D
Piosenka to "Nie kłami" Dawida Podsiadło.

https://drive.google.com/open?id=1nQCxy ... xwWbH-G9Yg

_________________
click to learn more


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: wtorek, 5 marca 2019, 15:58 
Offline

Dołączył(a): czwartek, 21 lutego 2019, 16:20
Posty: 6

Online: 3h 24m 35s
GG: 0
Ktokolwiek? :|

_________________
click to learn more


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: sobota, 9 marca 2019, 11:06 
Offline

Dołączył(a): niedziela, 11 czerwca 2017, 16:24
Posty: 62

Online: 4d 8h 14m 4s
GG: 0
Mi się osobiście podobało. Śpiewasz czysto więc nie widzę problemu, że "dopiero" kształcisz słuch.
Twój falset na początku wydawał mi się ok, ale po dłuższym czasie zaczął mnie już męczyć.


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: sobota, 9 marca 2019, 17:14 
Offline

Dołączył(a): czwartek, 21 lutego 2019, 16:20
Posty: 6

Online: 3h 24m 35s
GG: 0
Dziękuję za opinię. :D
Szczerze ta piosenka nie jest jedną z moich ulubionych od Dawida i wolałbym żeby tego falsettu w ogóle tam nie było lub byłoby go znacznie mniej, natomiast zwrotki bez niego słucha się bardzo dobrze. :)
Mam problem z falsettem bo jakby wstydzę się go używać, zwłaszcza przy ludziach, chyba że jest go mało tak jak w przypadku piosenki "pastempomat".

_________________
click to learn more


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: sobota, 9 marca 2019, 23:15 
Offline

Dołączył(a): piątek, 15 lutego 2019, 21:09
Posty: 10

Online: 1d 1h 33m 25s
GG: 0
Moim zdaniem wyszło całkiem fajnie. Jedyny problem to to, że brzmisz trochę jakbyś bał się używać falsetu.
Mam też wrażenie, że boisz się używać pełniej głosu, ale posłuchałem oryginału i zauważyłem, że Podsiadło też nie ciśnie zbyt mocno dooooo pewnego momentu. Zabrakło mi tych pełniejszych dźwięków.


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: piątek, 10 maja 2019, 22:50 
Offline

Dołączył(a): sobota, 29 grudnia 2012, 23:26
Wiek: 39
Posty: 118

Lokalizacja: Górny Śląsk
Online: 1d 20h 2m 6s
GG: 0
Cześć, najpierw odsłuchałem Nieznajomego, tutaj odczucia podobne, choć to nagranie wyszło lepiej, bo nie wchodzisz we frazy za późno.
Dobra pierwsza zwrotka, brzmisz trochę jak Dawid :). Falsety okej, choć faktycznie nie są mocno podparte i momentami jest bez zarzutu a momentami brzmią tak, jakby dźwięk zaraz miał się załamać.
Jeśli nie lubisz falsetów i uważasz że brzmią mało męsko - okej, nie musisz ich śpiewać, możesz stworzyć swoją interpretację utworów bez nich. Jeśli mimo wszystko chcesz się ich uczyć - trzeba po prostu ćwiczyć.
Aktualnie falsety są bardzo w modzie, większość wokalistów puszczanych w radiu w ten sposób śpiewa górne dźwięki.
W refrenie podobne uwagi jak przy Nieznajomym - górne dźwięki nieczysto, no i nie ma klimatu - refreny bez uderzenia głosem, przez co nie czuć tych emocji co w oryginale, no i aż się o nie prosi ze względu na tekst i na głośniejszą muzykę.


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: piątek, 17 maja 2019, 22:40 
Offline

Dołączył(a): czwartek, 21 lutego 2019, 16:20
Posty: 6

Online: 3h 24m 35s
GG: 0
Dziękuję za ocenę.
Ja bardzo lubię falsetto, chodziło mi o to że boję się go używać, zaczynam się mocno hamować kiedy go używam. To że falset akurat w tej piosence mi się nie podoba to już inna sprawa, nie wpadł mi tak w ucho ale reszta mi się podoba.
Górki ćwiczę bardzo okazjonalnie kiedy nie ma nikogo w domu, nie bardzo lubię jak ktoś mnie słucha, zwłaszcza domownicy. Nie mam własnego pokoju i to jest duży problem, uczę się 1 godzinę w tygodniu poza domem u nauczyciela, zaczynając od grudnia poprzedniego roku. W domu nie pozwalam sobie za wiele jeśli chodzi o śpiewanie niestety.
Poza tym staram się walczyć z manierą Podsiadły, przez to że uczyłem się śpiewać głównie na jego utworach, jest coraz lepiej ale zawsze kiedy piosenka idzie do góry, to przechodzę do tej maniery. Nagram coś jeszcze nie z repertuaru Dawida i wyślę na tym forum, ciekawi mnie to czy będzie dalej u mnie słychać Podsiadło czy nie.

_________________
click to learn more


Góra
 Zobacz profil  
 

Drukuj 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

 * Zarejestruj  * FAQ    * Szukaj   * Zaloguj 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2010 & SEO Group
TMOL Style by NinhAnh Update by Luzaki.org