* Zarejestruj  * FAQ    * Szukaj   * Zaloguj 



Nazwa użytkownika:
Hasło:

Zapamiętaj mnie

Regulamin działu


Wzór tworzenia wątku:
[Wykonawca] - [Tytuł piosenki], ewentualnie [Użytkownik] - [piosenka autorska], [Wykonawca] - [Tytuł 1, Tytuł 2...]
Przykłady:
[Linkin Park] - [Numb], [Jaco91] - [Mój song], [Coma] - [System, Sierpień, Święta]

Wątki niezatytułowane według powyższego wzoru będą usuwane!



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 
Nieprzeczytany postNapisane: wtorek, 26 czerwca 2018, 16:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 8 sierpnia 2013, 20:21
Wiek: 39
Posty: 226

Online: 22d 8h 40m 12s
GG: 0
Ostatnia wrzuta w tym miesiącu! Obiecuję :) Piosenka niby łatwa, ale.. sprawiła mi trochę kłopotów. W sumie chciałabym kiedyś coś wrzucić na youtube'a, może nawet tę piosenkę, bo bardzo mi się podoba, ale najpierw trzeba by ją udoskonalić. Co moglibyście mi doradzić?
https://www41.zippyshare.com/v/Xo4mNhrf/file.html

_________________
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=BPuIe0GyfLQ[/youtube]


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: wtorek, 3 lipca 2018, 00:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 20 lipca 2016, 23:11
Posty: 315

Online: 19d 1h 10m 54s
GG: 0
Tutaj też masz coś z Celine Dion, więc może tam faktycznie nie kopiowałaś celowo :) Bardzo ładnie prowadzisz słuchacza swoim głosem, chce się słuchać. Tylko że kurczę, nieśmiałością mi to pachnie.

Stosujesz zabieg, który lubię u wokalistów i który nie wiem czy jakoś się nazywa. Trzeba zapytać forumowiczów, co pasjonują się nomenklaturą. Chodzi o nieustającą zabawę głoskami. Przeciwieństwo mechanicznej recytacji. Sylaby z Ciebie wychodzą w zaskakujący sposób i w równie zaskakujący sposób je łączysz. Momentami przypomina to aż bełkot, ale to komplement! Uwielbiam takie śpiewanie, jest w tym coś magicznego.

Spróbuj odważniej. Spokojnie, z wyczuciem (czyli tak jak teraz), ale odważniej. W warunkach studyjnych/domowych można się bawić w taki szept, ale na scenie może już być problem.

Było też sporo nieczystości. Dodam, że dziwię Ci się, że tolerujesz takie podkłady. Ja to choćbym kochał piosenkę, ale jak nie znajdę porządnego podkładu, to jej nie nagrywam.

Chętnie usłyszałbym Cię w repertuarze np. Dido, bo masz podobnie zachowawczy wokal, ale zupełnie inną barwę. Mogłoby wyjść ciekawie np. w piosence Life For Rent.


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: wtorek, 3 lipca 2018, 19:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 8 sierpnia 2013, 20:21
Wiek: 39
Posty: 226

Online: 22d 8h 40m 12s
GG: 0
Dziękuję za zainteresowanie i miłe słowa ;)
Ale od początku: z podobieństwem do Celine Dion coś może być na rzeczy (jakkolwiek obrazoburczo by to brzmiało), podziwiam ją od z górą 20 lat, no i wiadomo, że z tego względu śpiewałam (tak dla siebie oczywiście) mnóstwo jej piosenek, a to nie może nie pozostawić swojego śladu. Co ma złe strony ale i trochę dobrych - jak kraść, to od najlepszych. Zresztą dziś nawet słuchałam jednej z jej bardzo młodzieńczych piosenek i tam w śpiewie Dion słychać było "echa" Edith Piaf. No ale ok, Dion miała wtedy kilkanaście lat, no ja mam trochę więcej.
Masz rację z tą "nieśmiałością", ale wciąż poruszam się po prostu bardzo niepewnie, więcej nie umiem niż umiem. No i dochodzą do tego problemy techniczne związane z samym programem, którego używam do nagrywania - nie mogę zgrać ze sobą głośności podkładu (zawsze wychodzi za cicho, albo za głośno) i mego głosu :/ Przerasta mnie to.
Mówiąc o "niestandardowym", nazwijmy to, prowadzeniu sylab - zależało mi, żeby nie śpiewać jak David Bowie (on tu zresztą wykonał znacznie lepszą pracę), żeby było trochę oryginalniej, a może po prostu już tak mam :)
Co do podkładu.. wiem, że jest bardzo taki sobie, ale na youtubie ciężko coś w ogóle znaleźć. Wszystkie inne wersje instrumentalne zawierają zazwyczaj także partię głównego głosu (graną na pianinie, czy gitarze), a tego nie lubię, wolałabym, żeby były bez tego. Znalazłam tylko jedną wersję bez głównego głosu, ale ona jest metalowa ;)
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=1QGnau49CE8&list=LLetrccEx4HacRXIY-TE53Sw&index=3&t=0s[/youtube]
Z takim podkładem wyszłoby mi coś w rodzaju piosenek HIM ;)
Pomyślę nad Dido, kiedyś nawet dość sporo jej słuchałam, miała naprawdę dobre utwory. Ale na razie zajmę się Bowiem, bo "As the world falls down" jest naprawdę piękne :)

_________________
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=BPuIe0GyfLQ[/youtube]


Góra
 Zobacz profil  
 

Drukuj 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

 * Zarejestruj  * FAQ    * Szukaj   * Zaloguj 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2010 & SEO Group
TMOL Style by NinhAnh Update by Luzaki.org