* Zarejestruj  * FAQ    * Szukaj   * Zaloguj 



Nazwa użytkownika:
Hasło:

Zapamiętaj mnie

Regulamin działu


Wzór tworzenia wątku:
[Wykonawca] - [Tytuł piosenki], ewentualnie [Użytkownik] - [piosenka autorska], [Wykonawca] - [Tytuł 1, Tytuł 2...]
Przykłady:
[Linkin Park] - [Numb], [Jaco91] - [Mój song], [Coma] - [System, Sierpień, Święta]

Wątki niezatytułowane według powyższego wzoru będą usuwane!



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 
Nieprzeczytany postNapisane: wtorek, 13 lutego 2018, 14:40 
Offline

Dołączył(a): niedziela, 21 stycznia 2018, 19:58
Posty: 22

Online: 15h 6m 19s
GG: 0
Wrzucam Wam swoje nagranie z pewną dozą niepewności, licząc na konstruktywną krytykę, za którą z góry dziękuję :)

https://soundcloud.com/marta-mikstura/byle-jak-margaret

Pozdrawiam,
mikstura


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: wtorek, 13 lutego 2018, 18:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 20 lipca 2016, 23:11
Posty: 315

Online: 19d 1h 10m 54s
GG: 0
Przyjemnie śpiewasz, podoba mi się. Brzmisz jak polskie gwiazdy piosenki z lat 70-tych, śpiewasz z taką samą klasą i powściągliwością. Spróbuj zaśpiewać trochę odważniej. Nie mocniej, ale odważniej. Czy stylistyka lat 70-tych Ci odpowiada?


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 14 lutego 2018, 08:40 
Offline

Dołączył(a): niedziela, 21 stycznia 2018, 19:58
Posty: 22

Online: 15h 6m 19s
GG: 0
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Tak- lata 70, to absolutnie moje klimaty. Na co dzień odnajduję się również w polskim rocku - lata 90, odrobinie country i czasem sięgam po popowe numery. Chętnie śpiewam także utwory E.Gepert, E.Bem, S.Krajewskiego. Skąd ta ostrożność? Ano stąd, że właśnie ten numer Margaret, starałam się zaśpiewać poprawnie, skupiając się, by nie było nosowości i spadków dźwięku, które mi się zdarzają. Niestety najczęściej zamiast mnie śpiewają emocje i płynę w piosenkach. By śpiewać, muszę czuć muzykę, a gdy już poczuję, to mnie niesie :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 14 lutego 2018, 10:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 20 lipca 2016, 23:11
Posty: 315

Online: 19d 1h 10m 54s
GG: 0
mikstura napisał(a):
Niestety najczęściej zamiast mnie śpiewają emocje i płynę w piosenkach.

To raczej stety :)

Przeczytaj sobie ten wątek, tylko niech nie zmyli Cię tytuł: viewtopic.php?f=78&t=7108

Z Nashvillem o ciekawej sprawie rozmawialiśmy a propos emocji.


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 14 lutego 2018, 10:33 
Offline

Dołączył(a): niedziela, 21 stycznia 2018, 19:58
Posty: 22

Online: 15h 6m 19s
GG: 0
:) :) :)
Wrzucę jeszcze kilka nagrań, może to pozwoli wyłapać błędy i dowiem się troszku więcej o moim śpiewaniu :)

Lecę czytać ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 14 lutego 2018, 10:46 
Offline

Dołączył(a): niedziela, 21 stycznia 2018, 19:58
Posty: 22

Online: 15h 6m 19s
GG: 0
Bear napisał(a):
mikstura napisał(a):
Niestety najczęściej zamiast mnie śpiewają emocje i płynę w piosenkach.



Przeczytaj sobie ten wątek, tylko niech nie zmyli Cię tytuł: viewtopic.php?f=78&t=7108

Z Nashvillem o ciekawej sprawie rozmawialiśmy a propos emocji.


Ćwiczę niezmiennie od lat, codziennie od niemal roku i dopiero ktoś mi uzmysłowił, że moje emocje w moim śpiewaniu wcale nie są takie złe.. dziękuję!
Rzeczywiście w dzisiejszej muzyce nastał pewien automatyzm. Koleżanki odsłuchują się szukając poprawnej emisji, poddźwięków, czy genialnego frazowania na poziomie Beth Hart. By jednak tak zaśpiewać, trzeba między dźwiękami przepleść człowieka i namalować wokalem swoje oblicze. Tego samego szukam w muzyce.
Niezwykle łatwo pisze mi się teksty do muzyki filmowej - Carter Burwell, Ludovico Einaudi - to oni zainspirowali mnie do tworzenia. W ich nutach skrywa się tak wiele emocji, że słowa same się z człowieka wylewają. Są jednak zbyt osobiste, by się nimi dzielić ze światem, do tego trzeba mieć albo "jaja" albo parcie...


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 14 lutego 2018, 10:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 20 lipca 2016, 23:11
Posty: 315

Online: 19d 1h 10m 54s
GG: 0
Mnie w śpiewaniu fascynuje to, że to jest zabawa emocji z rozumem. Różni wokaliści w różnych proporcjach ich używają. Ja najbardziej cenię sobie tych, którzy mają nieskażoną emocjonalność, a przy tym świadomie używają zabiegów wokalnych. To dla mnie najwyższy stopień wtajemniczenia. Najmniej lubię tych, co tylko posługują się wiedzą i rozumem, czyli właśnie np. wielu nauczycieli. Z tego co piszesz wybrzmiewa to, że jesteś - moim zdaniem - na dobrej drodze. Technicznie jesteś na takim poziomie, że możesz już bez wstydu wychodzić do ludzi ze śpiewaniem, choć oczywiście jest jeszcze bardzo dużo do poprawy (jeśli chcesz). Jestem ciekaw kolejnych nagrań.


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 14 lutego 2018, 11:11 
Offline

Dołączył(a): niedziela, 21 stycznia 2018, 19:58
Posty: 22

Online: 15h 6m 19s
GG: 0
Zatem zmotywowana, opublikuję dziś po pracy co najmniej jedno wykonanie. To, co piszesz buduje i daje wiarę. Tak - chcę poprawy, ale tak jak piszesz- we właściwym kierunku. Nie razi mnie jeden, czy dwa kiksy w pięknym, świadomym śpiewaniu. Pod warunkiem, że to "moja nieidealność" :) Szpagat także nie dla każdego jest możliwy do wykonania, bynajmniej nie w miesiąc ;) więc mając mnóstwo czasu na dojrzewanie w muzyce pozbieram rady doświadczonych i powoli spróbuję je przenieść w praktyce tak, by nie zatracić siebie :)
Jeszcze raz dziękuję!


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 15 lutego 2018, 14:37 
Offline

Dołączył(a): niedziela, 31 stycznia 2016, 23:35
Posty: 272

Online: 6d 17h 9m 25s
GG: 0
ok, chciałaś komentarz, masz bardzo ładną emisję, świetnie panujesz nad vibratem, ale jest coś nienaturalnego w twoim śpiewaniu, tak słuchając już drugiego wykonania, masz taki rodzaj slangu, równego sylabizowania końcówek fraz, dlatego każde zakończenie brzmi niemal tak samo, myślę że jakby zmienić to i nad tym zapanować, to było by idealnie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 15 lutego 2018, 14:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 20 lipca 2016, 23:11
Posty: 315

Online: 19d 1h 10m 54s
GG: 0
Nie hejtuj i nie udawaj znawcy! Każdego tylko krytykujesz, a sam śpiewasz jak śpiewasz :P

A poważnie, to się zgadzam co do tego, że te frazy przydałoby się urozmaicić. Dla mnie to nie jest nienaturalne, traktuję to jak stylistykę, ale rzeczywiście większe zróżnicowanie frazowania by wyszło na duży plus.


Góra
 Zobacz profil  
 

Drukuj 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

 * Zarejestruj  * FAQ    * Szukaj   * Zaloguj 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2010 & SEO Group
TMOL Style by NinhAnh Update by Luzaki.org