* Zarejestruj  * FAQ    * Szukaj   * Zaloguj 



Nazwa użytkownika:
Hasło:

Zapamiętaj mnie

Regulamin działu


Wzór tworzenia wątku:
[Wykonawca] - [Tytuł piosenki], ewentualnie [Użytkownik] - [piosenka autorska], [Wykonawca] - [Tytuł 1, Tytuł 2...]
Przykłady:
[Linkin Park] - [Numb], [Jaco91] - [Mój song], [Coma] - [System, Sierpień, Święta]

Wątki niezatytułowane według powyższego wzoru będą usuwane!



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 12 czerwca 2017, 21:14 
Offline

Dołączył(a): poniedziałek, 12 czerwca 2017, 20:19
Posty: 13

Online: 22h 25m 2s
GG: 0
Hej,

Ostatnimi czasy (półtora miesiąca temu) postanowiłem w pełni oddać się nauce wokalu. Od dziecka fascynuję się muzyką. Temat ten jednak zawsze wydawał się być dla mnie poza zasięgiem, a tak naprawdę nie robiłem niczego dobrego w tym kierunku. Przeczytałem już sporo artykułów na temat techniki, byłem nawet na kilku lekcjach.

Chciałbym jednak zasięgnąć opinii osób doświadczonych na tym forum. Proszę o wskazówki dotyczące wokalu, oraz tego co mógłbym poprawić. Słyszę, że do poprawy jest prawie wszystko, zaczynając od fałszów oraz barwy, więc każda wskazówka będzie dla mnie. Dodam że kwestia podparcia jest mi znana, a otwarcie ciężko jest mi osiągnąć.

Fragment utworu:
https://drive.google.com/open?id=0B5dR7 ... EJHNDc3M2c


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: wtorek, 13 czerwca 2017, 16:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 20 lipca 2016, 23:11
Posty: 315

Online: 19d 1h 10m 54s
GG: 0
Bardzo, bardzo mi się podoba Twój głos. Jest taki jednocześnie chłopięcy, aksamitny, ale ma odrobinę piachu. Repertuar też dobrze dobrałeś, ta piosenka Ci pasuje i słyszałbym Cię w takich klimatach. Technicznie szału nie ma, skupiasz się na odśpiewaniu piosenki, czuć niepewność siebie. Czekam na kolejne nagranie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 14 czerwca 2017, 13:43 
Offline

Dołączył(a): poniedziałek, 12 czerwca 2017, 20:19
Posty: 13

Online: 22h 25m 2s
GG: 0
Dziękuję Ci bardzo za opinię.

Tutaj jeszcze jeden cover z programu Smule. Dodane tylko echo i podbite wysokie tony:
https://www.smule.com/p/1001884360_1368531794

Nie ukrywam że te 2 piosenki są dla mnie ciężkie, nie mam pojęcia co mogę zmienić :< Biorąc pod uwagę oczywiście aspekt śpiewania in tune, który chciałbym wyćwiczyć do perfekcji.


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: środa, 14 czerwca 2017, 21:46 
Offline

Dołączył(a): wtorek, 14 marca 2017, 08:23
Posty: 13

Online: 1d 9h 38m 41s
GG: 0
W dolnych partiach brzmisz fajnie, powiedziałbym, że momentami nawet brzmisz jak Ed. Musisz moim zdaniem mocno popracować na wymową, zwłaszcza w pierwszej zwrotce odbiera ona przyjemność ze słuchania. W refrenach wydaje mi się, że się męczysz i momentami spinasz. Może poszukaj tonacji, w której jesteś w stanie całość zaśpiewać bez żadnej "spinki" i później, o ile chcesz, możesz stopniowo zmierzać w górę ku orginalnej tonacji.


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: czwartek, 15 czerwca 2017, 19:04 
Offline

Dołączył(a): niedziela, 11 czerwca 2017, 16:24
Posty: 62

Online: 4d 8h 14m 4s
GG: 0
Myślę, że powinieneś zwrócić uwagę na rytm bo tak trochę pływasz w stosunku do podkładu. Czy jak śpiewasz to tupiesz nogą do rytmu? Może jakieś takie proste ćwiczenia rytmiczne okażą się pomocne: https://www.youtube.com/watch?v=k-1keCWSnrs


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: piątek, 16 czerwca 2017, 13:17 
Offline

Dołączył(a): niedziela, 31 stycznia 2016, 23:35
Posty: 272

Online: 6d 17h 9m 25s
GG: 0
w moim przekonaniu to dziwnie brzmisz, nie podoba mi się zupełnie twoja maniera śpiewu, tak jakbyś miał bąka w gardle i wszystko szło z gardła i pomimo że w większości jest czysto, to nie ma przyjemności z słuchania, wybacz.


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: sobota, 19 sierpnia 2017, 19:49 
Offline

Dołączył(a): wtorek, 7 maja 2013, 19:54
Posty: 111

Online: 2d 10h 59m 12s
GG: 0
Przerwy na oddychanie. Słychać czasami jak nie wyrabiasz i powoli, nie panikuj, że zaraz trzeba dalej śpiewać. Spokojnie, wdechy i pójdzie.

_________________
Kontralt, soprano sfogato
vocal range: A2-B7
chest: do B6


Góra
 Zobacz profil  
 

Drukuj 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

 * Zarejestruj  * FAQ    * Szukaj   * Zaloguj 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2010 & SEO Group
TMOL Style by NinhAnh Update by Luzaki.org