* Zarejestruj  * FAQ    * Szukaj   * Zaloguj 



Nazwa użytkownika:
Hasło:

Zapamiętaj mnie

Regulamin działu


Wzór tworzenia wątku:
[Wykonawca] - [Tytuł piosenki], ewentualnie [Użytkownik] - [piosenka autorska], [Wykonawca] - [Tytuł 1, Tytuł 2...]
Przykłady:
[Linkin Park] - [Numb], [Jaco91] - [Mój song], [Coma] - [System, Sierpień, Święta]

Wątki niezatytułowane według powyższego wzoru będą usuwane!



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 10 grudnia 2017, 13:41 
Offline

Dołączył(a): niedziela, 11 czerwca 2017, 16:24
Posty: 62

Online: 4d 8h 14m 4s
GG: 0
Obie próbki są w innej tonacji a Clapton śpiewa to w jeszcze innej. W czym problem?

Radziłbym przesłuchać obu próbek zanim napisze się komentarz.
Jak uważasz, że ta nowsza jest za nisko to starsza to już w ogóle jakieś basy same chyba. :p


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 10 grudnia 2017, 14:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 8 sierpnia 2013, 20:21
Wiek: 39
Posty: 226

Online: 22d 8h 40m 12s
GG: 0
Po pierwsze problem tkwi w nieuprzejmym tonie Twojej odpowiedzi, zupełnie nie uzasadnionym treścią mojej wypowiedzi. Znajdź tam bowiem jakieś obraźliwe stwierdzenie. Abstrahując jednak od powyższego: brzmisz, jakbyś celowo i na siłę opuszczał krtań. Brzmi to sztucznie. Jeśli jednak nie opuszczasz krtani i brzmisz tak naturalnie, to znaczy, że masz bardzo niski głos. O wiele niższy niż Clapton. Czyli - nie jest to piosenka dostosowana do Twego typu głosu. A zatem, żeby ćwiczyć, warto byłoby poszukać jakiś piosenek śpiewanych przez wokalistów o podobnym do Twojego typie głosu. Pierwsze nazwisko, jakie przychodzi mi do głowy to np. Ville Valo z grupy HIM, drugi to np. Scott Stapp z Creed, ale on śpiewa nieco wyżej, jest barytonem. Napisałeś, że na lekcjach śpiewu ćwiczyłeś inne piosenki, możesz zdradzić jakie?

_________________
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=BPuIe0GyfLQ[/youtube]


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: niedziela, 10 grudnia 2017, 14:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 20 lipca 2016, 23:11
Posty: 315

Online: 19d 1h 10m 54s
GG: 0
To zjawisko bierze się raczej z maniery podobnej do klasycznego śpiewania. Kolega i tak zrobił duży postęp, bo wcześniej to było bardzo wyraźne.


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 11 grudnia 2017, 01:00 
Offline

Dołączył(a): niedziela, 11 czerwca 2017, 16:24
Posty: 62

Online: 4d 8h 14m 4s
GG: 0
Nie chciałem aby zabrzmiało to "nieuprzejmie". Jak słychać po przesłuchaniu pierwszego nagrania - pracuję nad tym.
Staram się śpiewać najjaśniej jak tylko potrafię i jak najwyżej nie wchodząc przy tym w falset (przez to też pojawiają się takie fałsze). Jestem barytonem.

Co do piosenek to wygląda to tak, że dostaję kilka propozycji. Wybieram jedną.
Potem dostaję gotowe nuty pod moją wysokość głosu i muszę nauczyć się tekstu i melodii przed rozpoczęciem zajęć.
Są to w zasadzie zajęcia z emisji głosu wiec tylko na tym się skupiamy.

Ponieważ interesują mnie klimaty jazzopodobne to wybrałem póki co takie utwory z tej puli:
Fly me to the moon, Dream a little dream of me.
Tak docelowo to chciałbym abyśmy na lekcji przerobili kilka mniej znanych utworów Steviego Wondera. Jednak mój nauczyciel ciągle mi powtarza, że nie jestem na to gotowy :)

Natomiast ten utwór to sobie śpiewam tak "na rozgrzewkę" bardziej.


Góra
 Zobacz profil  
 
 
Nieprzeczytany postNapisane: poniedziałek, 11 grudnia 2017, 01:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 20 lipca 2016, 23:11
Posty: 315

Online: 19d 1h 10m 54s
GG: 0
"Tears in Heaven" to łatwy utwór. Można go śpiewać bez większych emocji i nie ma jakiegoś wielkiego przypału. Ciekaw jestem jak sobie poradzisz z Fly Me to the Moon, bo tam już tak różowo nie jest. Jak zaśpiewasz to z taką śmiertelną powagą to wyjdzie kicha.


Góra
 Zobacz profil  
 

Drukuj 

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

 * Zarejestruj  * FAQ    * Szukaj   * Zaloguj 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2010 & SEO Group
TMOL Style by NinhAnh Update by Luzaki.org